Reklama

Lifestyle

Piknik wojskowy w Rzeszowie. Żołnierze świętują 20 lat w NATO

Opracowanie Natalia Chrapek
Dodano: 05.03.2019
44684_piknik
Share
Udostępnij
Koncerty, spotkania z żołnierzami i pokazy musztry, a do tego darmowa grochówka dla wszystkich chętnych. Tak będzie wyglądał piknik wojskowy z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do NATO. Impreza odbędzie się 9 marca w jednostce 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich, przy ul. Lwowskiej 5 w Rzeszowie. Start o godz. 11. 
 
Pikniki wojskowe pod hasłem „20 lat Polski w NATO” odbędą się w całej Polsce. Na Podkarpaciu do wspólnego świętowania zaprasza 1. Batalion Strzelców Podhalańskich. Program imprezy przewiduje wiele atrakcji. Zaplanowano m.in. pokazy uzbrojenia oraz sprzętu wojskowego, gry i zabawy dla dzieci z animatorami, koncert orkiestry wojskowej, a także występy wokalne i taneczne. Ku zadowoleniu sympatyków wojskowej kuchni nie zabraknie również tradycyjnej grochówki.  
 
Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę, 9 marca, na terenie jednostki 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. Piknik będzie miał charakter „otwartych koszar”, dlatego każdy zainteresowany polską armią, służbą wojskową oraz historią współpracy z NATO, będzie mógł swobodnie wejść na teren jednostki przy ul. Lwowskiej 5.
 
Rzeszowski piknik to jedno z dwudziestu tego typu wydarzeń, organizowanych 9 marca w jednostkach wojskowych na terenie całego kraju. Stanowią część oficjalnych obchodów z okazji wstąpienia Polski do struktur Sojuszu Północnoatlantyckiego w 1999 r.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy