Reklama

Lifestyle

Weekendowe biegi i utrudnienia na ulicach Rzeszowa. Sprawdź rozkład MPK

Angelika Fila
Dodano: 05.10.2018
41282_autobus
Share
Udostępnij

W sobotę i niedzielę, 6 i 7 października w stolicy Podkarpacia organizowane są weekendowe imprezy biegowe. W związku z 4. Biegiem na Piątkę o Puchar Pratt&Whitney i 6. PKO Maratonem Rzeszowskim zamknięte zostaną niektóre ulice w mieście. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przygotował wykaz zamkniętych stref i plan objazdów dla komunikacji miejskiej. Sprawdź, jakie są zmiany w rozkładzie jazdy.

Biegi młodzieżowe, miasteczko lekkoatletyczne dla najmłodszych, bieg na 5 km o Puchar Pratt&Whitney, maraton i sztafeta maratońska – wszystkie te wydarzenia odbędą się w Rzeszowie już w najbliższy weekend 6 i 7 października br. Ze względu na rangę imprezy i bezpieczeństwo ponad 1000 zawodników niektóre z rzeszowskich ulic zostaną zamknięte. Zmiany w rozkładach jazdy dotyczyć będą linii: 2, 5, 6, 7, 8, 10, 11, 12, 13, 26, 31, 34 i 37.

SOBOTA – 6.10.2018:

– w godz. ok. 6.00 – 11.30 zamknięta Kopisto (po str. Uniwersytetu Rzeszowskiego),

– w godz. ok. 6.00 –  14.00 zamknięta Kopisto (po str. Urzędu Skarbowego),

– w godz. ok. 11.00 – 13.00 zamknięte Most Zamkowy oraz Kilara po stronie Hali na Podpromiu, Hetmańska (od Pl. Śreniawitów do skrzyż. z W. Pola).

Linia nr 2 – (kier. Kard. K. Wojtyły)

– w godz. ok. 6.00 – 11.00 i ok. 13.00 – 14.00 do Kilara trasą bez zmian, następnie Podwisłocze, Powst. W-wy do Sikorskiego i dalej trasą bez zmian,

– w godz. ok. 11.00 – 13.00 do Lisa-Kuli trasą bez zmian następnie Dąbrowskiego, W. Pola, Powst. W-wy do Sikorskiego i dalej trasą bez zmian,

– w godz. ok. 6.00 – 11.30 (kier. Bł. Karoliny); do Sikorskiego trasą bez zmian, następnie Powst. W-wy, Podwisłocze do Kilara i dalej trasą bez zmian.

Linia nr 11

– w godz. ok. 6.00 – 14.00 (kier. Niepodległości); do Powst. W-wy stadion trasą bez zmian, następnie prosto do Rejtana, Niepodległości,

– w godz. ok. 6.00 – 11.30 (kier. Potockiego); Niepodległości, Rejtana, Powst. W-wy i dalej trasą bez zmian.

Linia nr 26

– w godz. ok. 6.00 – 11.00 i ok. 13.00 – 14.00  (kier. Cienista); do Powst. W-wy stadion trasą bez zmian, następnie prosto do Rejtana, Niepodległości i dalej trasą bez zmian,

w godz. ok. 6.00 – 11.30 (kier. Krakowska); do Niepodległości trasą bez zmian, następnie Rejtana, Powst. W-wy, Hetmańską i dalej trasą bez zmian,

– w godz. ok. 11.00 – 13.00 (kier. Cienista); do Lisa-Kuli trasą bez zmian, następnie Dąbrowskiego, W. Pola, Hetmańską, Powst. W-wy, Rejtana do Niepodległości i dalej trasą bez zmian. (kier. Krakowska); do Hetmańskiej (stadion), W. Pola, Dąbrowskiego, Lisa-Kuli i dalej trasą bez zmian.

Linie nr 10 i 31

– w godz. ok. 11.00 – 13.00 (kier. Sikorskiego); do Szopena trasami bez zmian, następnie Kilara, Dąbrowskiego, W. Pola, Hetmańską, Powst. W-wy stadion i dalej trasami bez zmian. Powrót trasami bez zmian.

Linie nr 5, 6, 7, 12, 13 i 37

– w godz. ok. 11.00 – 13.00 (kier. Nowe Miasto) do Kilara trasami bez zmian, następnie Dąbrowskiego, W. Pola, Hetmańską i dalej trasami bez zmian.

Powrót do Hetmańskiej (stadion) trasami bez zmian, następnie W. Pola, Dąbrowskiego, Szopena (obok Zamku) z pominięciem Kilara i dalej trasami bez zmian.

Linie nr 8 i 34

– w godz. ok. 11.00 – 13.00 (kier. Nowe Miasto) do Lisa-Kuli trasami bez zmian, następnie Dąbrowskiego, W. Pola, Hetmańską i dalej trasami bez zmian.

Powrót do Hetmańskiej (stadion) trasami bez zmian, następnie W. Pola, Dąbrowskiego, Lisa-Kuli i dalej trasami bez zmian.

NIEDZIELA – 7.10.2018:

– w godz. ok. 6.00 – 16.30 zamknięta Kopisto (w obu kierunkach),

– w godz. ok. 7.00 – 15.30 zamknięte Podwisłocze, Kwiatkowskiego (prawy pas w stronę Jana Pawła II),

– w godz. ok. 8.30 – 15.30 zamknięte Szopena, Targowa i Kilara,

Linia nr 2 (kier. Kard. K. Wojtyły):

– do Lisa-Kuli trasą bez zmian, następnie Hetmańską, Powst. W-wy do Sikorskiego i dalej trasą bez zmian. Powrót trasą: do Sikorskiego bez zmian, następnie Powst. W-wy, Hetmańską, Lisa-Kuli i dalej trasą bez zmian.

Linia nr 5 (kier. Matysówka):

– do Bardowskiego trasą bez zmian, następnie Pl. Wolności, Cieplińskiego, Lisa-Kuli do Hetmańskiej i dalej trasą bez zmian. Powrót trasą: Matysówka do Hetmańskiej bez zmian, następnie Lisa-Kuli, Cieplińskiego, Piłsudskiego, Dworzec PKP, Siemieńskiego i dalej trasą bez zmian.

Linia nr 6 (kier. Słocińska):

– do Krakowskiej trasą bez zmian, następnie Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Hetmańską i dalej trasą bez zmian. Powrót trasą: do Hetmańskiej bez zmian, następnie Lisa-Kuli, Cieplińskiego, Piłsudskiego i dalej trasą bez zmian.

Linia nr 7 (kier. Siedliska):

– Pl. Kilińskiego, Pl. Wolności (galeria), Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Hetmańską, Powst. W-wy do Sikorskiego, Strażacką, Miłą, Gościnną, Jachowicza do Kwiatkowskiego i dalej trasą bez zmian. Powrót trasą: do Hetmańskiej bez zmian, następnie Lisa-Kuli, Cieplińskiego, Piłsudskiego, Dworzec PKP.

Linia nr 10 (kier. Łukasiewicza):

– do Mochnackiego trasą bez zmian, następnie Lisa-Kuli, Hetmańską, Powst. W-wy i dalej trasą bez zmian. Powrót trasą: do Powst. W-wy trasą bez zmian, następnie Hetmańską, Lisa-Kuli, Mochnackiego i dalej trasą bez zmian.

Linia nr 11 (kier. Niepodległości):

– do Powst. W-wy stadion trasą bez zmian, następnie prosto do Rejtana, Niepodległości. Powrót trasą: Niepodległości, Rejtana, Powst. W-wy i dalej trasą bez zmian.

Linia nr 12 (kier. Budziwojska):

– do Bardowskiego trasą bez zmian, następnie Pl. Wolności, Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Hetmańską, Powst. W-wy do Sikorskiego, Strażacką, Miłą, Gościnną, Jachowicza do Kwiatkowskiego i dalej trasą bez zmian. Powrót trasą: do Hetmańskiej bez zmian, następnie Lisa-Kuli, Cieplińskiego, Piłsudskiego, Dworzec PKP, Siemieńskiego i dalej trasą bez zmian.

Linia nr 13 (kier. Lwowska szpital):

– do Marszałkowskiej trasą bez zmian, następnie Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Hetmańską i dalej trasą bez zmian. Powrót trasą: do Hetmańskiej trasą bez zmian, następnie Lisa-Kuli, Cieplińskiego, Marszałkowską i dalej trasą bez zmian.

Linia nr 26 (kier. Cienista):

– do Powst. W-wy stadion trasą bez zmian, następnie prosto do Rejtana, Niepodległości i dalej trasą bez zmian. Powrót trasą: do Niepodległości bez zmian, następnie Rejtana, Powst. W-wy, Hetmańską i dalej trasą bez zmian.

Linia nr 31 (kier. Sikorskiego):

– do Marszałkowskiej trasą bez zmian, następnie, Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Hetmańską, Powst. W-wy, Sikorskiego, Strażacką do Miłej. Powrót trasą: do Powst. W-wy trasą bez zmian, następnie Hetmańską, Lisa-Kuli, Cieplińskiego do Marszałkowskiej i dalej trasą bez zmian,

Linia nr 37 (kier. Przylasek):

– do Marszałkowskiej trasą bez zmian, następnie Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Hetmańską i dalej trasą bez zmian. Powrót trasą: do ul Hetmańskiej bez zmian, następnie Lisa-Kuli, Cieplińskiego, Marszałkowską i dalej trasą bez zmian.

Dodatkowo w związku ze sportową imprezą w niedzielę 7, października wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym: na Powst. W-wy (Stadion Miejski do Dąbrowskiego), Dąbrowskiego, Lisa-Kuli, Cieplińskiego, Piłsudskiego; Pl. Wolności, polegające na zajętym przez uczestników biegu prawym pasie ruchu. Autobusy przemieszczać będą się lewym pasem ruchu z obowiązkiem zatrzymywania się na wysokości zatok przystankowych, z zachowaniem należytej ostrożności przy wsiadaniu i wysiadaniu pasażerów. Przejazd przez Pl. Śreniawitów (Lisa-Kuli – Hetmańska) odbywał się będzie tylko dla autobusów.

Na odcinkach nieobjętych objazdami obowiązują czasy odjazdów wg rozkładu jazdy, natomiast na trasach objazdów obowiązują wszystkie przystanki.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy