Reklama

Lifestyle

Sanok zaprasza do siebie sanoczan z całego świata

Katarzyna Grzebyk, Urząd Miasta Sanoka
Dodano: 15.04.2013
3402_sanok1
Share
Udostępnij
Sanoczanie z różnych zakątków świata będą mieli okazję spotkać się w swoim rodzinnym mieście: w czerwcu 2014 roku planowana jest tu ogromna, pełna rozmaitych inicjatyw impreza – Światowy Zjazd Sanoczan. Choć pomysłów na jej program nie brakuje, każdy może podzielić się z organizatorami swoimi sugestiami.
 
– Idea organizacji Światowego Zjazdu Sanoczan zrodziła się z przekonania, że dla żyjących na obczyźnie sanoczan rodzinne miasto jest duchową świętością, obiektem wspomnień i tęsknoty. Wielu mieszkających poza granicami kraju sanoczan w miarę posiadanych możliwości odwiedza swoje rodziny i szkoły podczas jubileuszowych zjazdów absolwentów. Wielu marzy, jeżeli nie o powrocie na stałe, to chociażby na krótko. Jesteśmy im winni spełnienie tych marzeń, a zjazd będzie impulsem do przyjazdu w rodzinne strony – wyjaśnia dr Wojciech Blecharczyk, Burmistrz Miasta Sanoka.
 
Jak informuje Agnieszka Frączek, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Sanoka, Światowy Zjazd Sanoczan to impreza dla wszystkich sanoczan z urodzenia, pochodzenia lub miłości do Sanoka, utożsamiających się z Sanokiem i ziemią sanocką, mieszkających w tym mieście lub w okolicach, w kraju lub poza jego granicami. Możliwe jest, że od 20 do 23 czerwca 2014 roku do Sanoka przyjadą tysiące osób, bo z wyliczeń organizatorów wynika, że ludzi związanych z Sanokiem w różny sposób jest na całym świecie ok. 300 tysięcy.

Organizatorami Światowego Zjazdu Sanoczan są: Miasto Sanok, Rada Miasta Sanoka oraz Towarzystwo Przyjaciół Sanoka i Ziemi Sanockiej, a także wszyscy, którzy chcą się zaangażować w przygotowanie tak potężnego przedsięwzięcia. Organizatorzy planują wiele ciekawych inicjatyw poprzedzających imprezę, np. ogłoszenie konkursu na logo zjazdu, na przysmak zjazdowy, zjazdowy gadżet, czy wydanie albumu zjazdowego, a może nawet zjazdowy przebój muzyczny. Każdy z zainteresowanych zjazdem sanoczan może zgłaszać organizatorom pomysły i propozycje co do programu imprezy. 
 
Wiadomo, że Sanok chce się pokazać zarówno miejscowym, jak i przyjezdnym z jak najlepszej strony i zaprezentować swój dorobek artystyczny, sportowy i rekreacyjny. Podczas zjazdu odbędą się konferencje naukowe dotyczące m.in. historii miasta oraz pokazy artystyczne. Sanocki rynek przez trzy dni i noce ma tętnić życiem. Finał imprezy, w której udział już zapowiedzieli m.in. Artur Andrus i Elżbieta Dzikowska, będzie miał miejsce na błoniach. Organizatorzy starają się, aby przewodniczącym Komitetu Honorowego został prezydent Bronisław Komorowski.

Więcej informacji na www.sanok.pl oraz www.zjazdsanoczan.pl 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy