Reklama

Lifestyle

III Bieszczadzki Festiwal Sztuk z muzyką, chlebem i rękodziełem

Alina Bosak
Dodano: 01.08.2017
33980_glowne
Share
Udostępnij

W sobotę, 5 sierpnia warto wybrać się do Czarnej niedaleko Ustrzyk Dolnych, gdzie odbędzie się III Bieszczadzki Festiwal Sztuk. W programie występ bieszczadzkiego barda Piotra Rogali i gości z Maroka oraz niedalekiej Słowacji i Ukrainy. Do tego najróżniejsze pokazy i warsztaty oraz okazja do podziwiania i targowania się na jarmarku rękodzielników.

Festiwal odbywa się na Stadionie Sportowym w Czarnej. Już od godz. 10 będzie można podziwiać wyroby artystów na Jarmarku Rękodzieła Bieszczadzkiego. Będzie giełda produktu lokalnego i swojskie jadło.

O godz. 11 rozpoczynają się ciekawe warsztaty i pokazy. Począwszy od kowalstwa artystycznego (w godz. 11.00-15.00) i garncarstwa (11.00-18.00), poprzez dmuchanie szkła (12.00-17.00), po pieczenie chleba (14.00-15.00).

Część koncertowa rozpocznie się w samo południe. Po oficjalnym otwarciu, sceną zawładną artyści. Kolejno wystąpią: Żukowianie, Lipovec Folklorny Subor ze Słowacji, Chigaga Group z Maroka oraz Smereko i przyjaciele, Piotr Rogala, Rusychi z Ukrainy.

W programie III Bieszczadzkiego Festiwalu Sztuk są również:

– ArtGarage – areografia motocyklowa,

– festiwalowy punkt pocztowy – wyślij pocztówkę z festiwalu,

– pokaz sprzętu Placówki SG w Czarnej,

– stoisko LKP – Lasy Bieszczadzkie,

– gry i zabawy animacyjne dla dzieci.

O godz. 20. planowana jest zabawa taneczna, przy muzyce „na żywo”. Zagra zespół Fenix.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy