Reklama

Lifestyle

Pierwsza książka dla maluszka w prezencie

Anna Olech
Dodano: 18.02.2013
2267_3209_5
Share
Udostępnij
Kobiety, które w najbliższym czasie urodzą dzieci, otrzymają prezent – multimedialny pakiet zawierający publikację „Pierwsza Książka Mojego Dziecka” z wierszykami dla maluszków oraz film „Jak kochać dziecko?” i „Kołysanki i śpiewanki dla Najmłodszych”. Celem tej akcji, prowadzonej m.in. na Podkarpaciu, jest zachęcenie rodziców do czytania swoim pociechom.

Projekt, który rozpoczął się 6 lutego br. i potrwa do końca marca, jest prowadzony przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” i Narodowe Centrum Kultury, honorowy patronat sprawuje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a ambasadorem akcji „Cała Polska czyta dzieciom” jest aktorka Joanna Brodzik. Pakiety dla mam i ich nowonarodzonych dzieci będą rozdawane na oddziałach położniczych placówek prywatnych i publicznych w całym Podkarpaciu, a także w województwie świętokrzyskim, podlaskim i warmińsko-mazurskim. Ale organizatorzy już zapowiedzieli, że w przyszłości książki trafią do młodych mam w całej Polsce. 
 
Wydawnictwo „Pierwsza Książka Mojego Dziecka” zostało tak opracowane, aby zachęcić rodziców do codziennego czytania dziecku. W książce są informacje, jaki wpływ na rozwój dziecka ma czytanie od urodzenia, są też wierszyki, rytmiczne i łatwe do zapamiętania m.in.: „Lokomotywa” Juliana Tuwima, „Idzie niebo ciemną nocą” Ewy Szelburn-Zarembiny i „W kredensowym zamku” Joanny Papuzińskiej. Całość jest pięknie zilustrowana. W pakiecie jest również płyta DVD z kołysankami dla maluszków oraz z filmem edukacyjnym „Jak kochać dziecko?”, który pokazuje w jaki sposób zaspokajać emocjonalne potrzeby dziecka.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy