Reklama

Lifestyle

Białe szaleństwo trwa!

Katarzyna Grzebyk
Dodano: 15.02.2013
2254_narty_wyciag_krzeselka
Share
Udostępnij
Warunki na podkarpackich stokach nadal sprzyjają przyjemnemu szusowaniu. Lekki mróz i pokrywa śnieżna, która utrzymuje się dzięki obfitym opadom z ubiegłego tygodnia zachęcają do białego szaleństwa. Ponadto z okazji ferii na niektórych stokach można liczyć na naprawdę ciekawe promocje.

Gromadzyń i Laworta w Ustrzykach Dolnych
– warstwa śniegu wynosi 70 cm, warunki bardzo dobre, widoczność bardzo dobra. Laworta czynna jest w godz. 9-17, Gromadzyń w godz. 9-20.
 
ChyrowaSki w Chyrowej k. Dukli  – Warunki bardzo dobre, widoczność bardzo dobra. Pokrywa śnieżna 90 cm. W dniach 16-17 lutego w godzinach 8-9 rano można szusować za darmo!
 
KiczeraSki w Puławach Górnych k. Rymanowa – Warstwa śniegu 80 cm, warunki bardzo dobre. Wyciąg czynny w godzinach 9-21. Do godz. 23, otwarta jest restauracja Amadeus, która zapewnia seanse filmowe (od poniedziałku do czwartku) i biesiadne wieczory (od piątku do niedzieli). Na Kiczerze warto być także w następny weekend – odbędzie się wtedy cykliczna impreza KiczeraSki Show Weekend 2013.

Wyciąg „Pod Dziedzicem” w Gogołowie – Pokrywa śnieżna 60 cm, warunki bardzo dobre. Poszusować można w godz. 10-21. Do transportu narciarzy między dolną a górną stacją wyciągu służy tu specjalny pojazd (tramwaj śnieżny – Sherpa Alpina). Plac zabaw dla dzieci, małe wyciągi i tramwaj śnieżny czynne od 11-19.

OazaSki w Strzyżowie – Pokrywa śnieżna ok. 30-40 cm, warunki dobre. Od poniedziałku do soboty wyciąg czynny w godzinach 8-20, w niedziele w godz. 9-21. W poniedziałki wszystkie karnety na stoku w cenie 15 zł.
 
LeskoSki w Weremieniu – Warstwa śniegu 60 cm, warunki bardzo dobre, widoczność dobra, wyciąg czynny od godz. 9 do 20. Czynny jest snowpark z nowymi figurami, można też skorzystać z przejażdżek saniami oraz kuligów.

Stok narciarski w Przemyślu – Warstwa śniegu 50-70 cm, warunki dobre, widoczność dobra. Czynna trasa nr 1, trasa nr 3, ośla łączka. Poszusować można w godz. 9-21. Do 24 lutego uczniowie przemyskich szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich (prowadzonych przez miasto Przemyśl) po okazaniu legitymacji szkolnej mają możliwość zakupu karnetu 2 godzinnego w cenie 15 zł. Ponadto w dniach 11-24 lutego każdy przejazd koleją górną kosztuje 2,50 zł.
 
Karlików – Wyciąg czynny od piątku do niedzieli w godz. 9-20, w pozostałe dni tygodnia od 10 do 20, warunki dobre, widoczność dobra. Pokrywa śnieżna ok. 40 cm. Organizatorzy zapraszają na przejażdżki konne w siodłach, bryczkach i saniach, kuligi i skikjoring.
 
Bystre k. Baligrodu – Wyciąg czynny od godz. 9-17, warunki bardzo dobre, widoczność dobra, pokrywa śnieżna 50 cm. Do dyspozycji dwie trasy zjazdowe o zróżnicowanym poziomie trudności. Trasa wyczynowa jako jedyna w Bieszczadach posiada homologację FIS. Równolegle poprowadzona jest druga trasa zjazdowa dla początkujących o długości 420 m.

Magura Ski Park – Wyciąg czynny w godz. 9-20, warunki bardzo dobre, widoczność dobra, pokrywa śnieżna 80-110 cm. W następny weekend zawody o Puchar Magury w slalomie gigancie.

Stok narciarski Mareszka w Świątkowej Wielkiej – Pokrywa śnieżna ok. 95 cm. Warunki bardzo dobre, widoczność bardzo dobra. W okresie ferii stok czynny w godzinach 9-19.

Mały Król w Ustrzykach Dolnych – Czynny w godz. 9-17, pokrywa śnieżna ok. 30 cm. Warunki bardzo dobre, widoczność bardzo dobra.

„Złoty Stok” w Krzeszowie nad Sanem – Wyciąg czynny jest w godz. 15-21. Pokrywa śnieżna 40 cm.
 
Kalnica – czynny od godz. 10, warunki bardzo dobre, pokrywa śnieżna 50-60 cm. Do dyspozycji trzy trasy zjazdowe: niebieska: 850 m, czerwona: 800 m i czarna: 650 m.
 
Wyciąg w Stobiernej k. Dębicy – Pokrywa śnieżna ok. 40 cm, warunki dobre, widoczność dobra. Stok wyposażony jest w oświetlenie, ratrak, armatki śnieżne, długość trasy 420 m. Stok czynny jest: pon.-pt. w godz. 14-19, sob.-niedz. w godz. 10.30-18. Dzieci, które nie umieją jeździć na nartach lub snowboardzie, mogą zjeżdżać z górki, na bocznej trasie na sankach.
 
Wyciąg Staś w Handzlówce – Warunki bardzo dobre, widoczność dobra, pokrywa śnieżna ok. 15-30 cm. Wyciąg czynny od godz. 15 do 21.
 
Wyciąg Ostra Góra w Dylagówce – Warunki bardzo dobre, pokrywa śnieżna 30-50 cm. Wyciąg czynny od godz. 10 do 20. Z okazji zimowych ferii specjalny karnet wprowadzono, który upoważnia do zabawy na Ostrej Górze przez cały dzień za cenę 39 zł.

W tym sezonie nieczynne są wyciągi w podrzeszowskiej Babicy oraz Arłamowie.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy