Reklama

Lifestyle

Lodowi gladiatorzy na start

Anna Olech
Dodano: 23.01.2013
1868_ice_racing
Share
Udostępnij
Już w piątek i sobotę na lodowym torze w Sanoku zmierzą się najlepsze drużyny ice speedway’a, lodowej odmiany żużla. Takiego wydarzenia jeszcze w Polsce nie było. Ryk motocyklowych silników, prędkość ponad sto kilometrów na godzinę i unoszące się grudki lodu wyrywane kolcami kół. Potężny zastrzyk adrenaliny gwarantowany.

Od kilku już lat w Sanoku odbywają się rozgrywki w żużlu na lodzie, ale dotychczas nie organizowano tu zawodów o takiej randze i na taką skalę. Finał Drużynowych Mistrzostw Świata nigdy wcześniej nie odbywał się w Polsce, a nasz kraj nie miała nawet reprezentacji z prawdziwego zdarzenia. W najbliższy weekend zobaczymy naszą kadrę po raz pierwszy. Polska załoga stanie w szranki z Rosjanami, którzy są faworytami turnieju i już 10 razy z rzędu wygrywali te zawody, a także Szwedami, Czechami, Niemcami, Austriakami i Finami.

W Sanoku pierwsze zawody w ice speedway’u odbyły się w 2007 roku, ale była to raczej próba i nikt się nie spodziewał takiej popularności. Na każde takie widowisko organizowane w Sanoku chętnie przyjeżdżali najlepsi zawodnicy, a widownia zawsze dopisywała. Rozwój tej dyscypliny ułatwiał fakt, że w mieście znaleźli się jej zapaleni promotorzy – Paweł Ruszkiewicz, burmistrz Sanoka Wojciech Blecharczyk oraz dyrektor MOSiR-u Damian Delekta. Dzięki ich staraniom w ostatnich latach odbył się tu Puchar Sanoka, finał Mistrzostw Europy i rundy kwalifikacyjne do Indywidualnych Mistrzostw Świata.

W zbliżającej się imprezie w barwach biało-czerwonych wystąpią Grzegorz Knapp, Mirosław Daniszewski oraz Paweł Strugała. Grzegorz Knapp od dawna występuje w Grand Prix Indywidualnych Mistrzostwach Świata, Mirosław Daniszewski zaczyna odnosić sukcesy na międzynarodowych imprezach towarzyskich, natomiast najmłodszy z drużyny, Paweł Strugała, swoją przygodę z żużlem na lodzie rozpoczął trzy lata temu w Szwajcarii, gdzie mieszka. I choć nigdy wcześniej nie uprawiał wyczynowo żadnej odmiany wyścigów motocyklowych, jest nadzieją reprezentacji.
 
Relację na żywo z piątkowej i sobotniej imprezy będzie można zobaczyć w TVP Sport.

Program:

24 stycznia 2013, czwartek
godz. 15 – oficjalny trening

25 stycznia 2013, piątek
godz. 18 – 1. dzień Finału Drużynowych Mistrzostw Świata

26 stycznia 2013, sobota
godz. 15 – 2. dzień Finału Drużynowych Mistrzostw Świata
 
 
Więcej informacji na: www.iceracing.pl
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy