Reklama

Lifestyle

Od piatku Świąteczne Miasteczko po raz pierwszy od wojny na Rynku

Katarzyna Grzebyk
Dodano: 24.11.2015
23606_plakat_1
Share
Udostępnij
Najprawdziwszy święty Mikołaj z worem pełnym prezentów, drewniane domki wystawiennicze z lokalnymi przysmakami, ozdobami świątecznymi i rękodziełem, warsztaty rękodzielnicze i występy artystyczne – w piątek, 4 grudnia na rzeszowskim Rynku startuje Świąteczne Miasteczko. Rzeszów powraca w ten sposób do przedwojennej tradycji świątecznych jarmarków.
 
– Nasze miasteczko będzie się różnić od bożonarodzeniowych jarmarków, jakie organizowane są w innych miastach. Jego hasło przewodnie to „Odkryj tradycję na nowo”, poprzez które wracamy do tradycji świątecznych jarmarków, jakie aż do wojny odbywały się w Rzeszowie. Zawsze rozpoczynały się w dniu św. Barbary, 4 grudnia – tłumaczy Marcin Dziedzic, dyrektor Estrady Rzeszowskiej. – Świąteczne Miasteczko będzie pierwszym w powojennej historii miasta.
 
Jarmark, wigilia i pokaz kulinarny
 
Od 4 grudnia na Rynku rozstawione będą tradycyjne drewniane domki wystawiennicze, w których przez ponad dwa tygodnie trwał będzie jarmark regionalnych produktów spożywczych oraz rękodzieła. Będzie to doskonała okazja do zaopatrzenia się w lokalne przysmaki, unikalne ozdoby świąteczne oraz wyjątkowe upominki, takie jak ręcznie robiona biżuteria, zabawki, itp. Na Rynku będą odbywać się warsztaty rękodzielnicze oraz liczne występy artystyczne.
 
W ramach Świątecznego Miasteczka odbędzie się wigilia miejska. Atrakcją będzie pokaz kulinarny w wykonaniu Agnieszki Sulikowskiej-Radi, finalistki programu Masterchef, w sobotę, 19 grudnia o godz. 16. Szczegółowy program występów i warsztatów na stronie www.estrada.rzeszow.pl.
 
Mikołaj będzie rozdawał prezenty
 
Świątecznego nastroju doda spotkanie z  „jedynym i najprawdziwszym Mikołajem prosto z mroźnej Laponii”, który ma odwiedzić mieszkańców Rzeszowa w niedzielę, 6 grudnia, w godzinach 15-18.00. Święty Mikołaj tradycyjnie będzie miał ze sobą prezenty, które rozda na scenie na rzeszowskim Rynku wszystkim grzecznym dzieciom i dorosłym. Oczekiwanie na spektakularny przyjazd Świętego Mikołaja umilą jego pomocnicy – Śnieżynki i Elfy.
 
– Osoby, które chciałyby, aby Mikołaj wręczył prezenty ich dzieciom i najbliższym, muszą wcześnie się do nas zgłosić – dodaje Marcin Dziedzic. Wystarczy przesłać zgłoszenie (imię i nazwisko osoby obdarowywanej, wiek zgłoszonej osoby, kontakt do osoby przygotowującej prezent) na adres sekretariat@estrada.rzeszow.pl do 4 grudnia 2015 roku (tytuł maila: MIKOŁAJ – ZGŁOSZENIE).
 
Paczki z przygotowanymi i prawidłowo podpisanymi prezentami przyjmowane będą 6 grudnia w Podziemnej Trasie Turystycznej. Prezenty powinny być opisane na białej kartce w formacie A4 trwale zamocowanej na podarunku, zawierającej dane w podanej kolejności: 1 – nazwisko , 2 – imię, wiek (pismo drukowane  w rozmiarze umożliwiającym sprawny i szybki odczyt z daleka).
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy