Reklama

Lifestyle

Zima wróciła na stoki

Katarzyna Grzebyk
Dodano: 11.01.2013
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
Share
Udostępnij
Dawno nie widziana zima znów gości na podkarpackich stokach. Opady śniegu, dośnieżanie tras oraz ujemne temperatury poprawiły warunki narciarskie. Ponieważ prognozy na weekend są dla miłośników szusowania dość łaskawe, warto je wykorzystać, zwłaszcza że nie wiadomo jak długo utrzyma się ta piękna zima.

ChyrowaSki w Chyrowej k. Dukli  – Warunki bardzo dobre, widoczność bardzo dobra. Pokrywa śnieżna 60 cm. Ośrodek czynny jest w godzinach 9.00-21.00. Naśnieżany, oświetlony i ratrakowany stok ma 130 m szerokości i należy do najszerszych stoków narciarskich w Polsce.
 
KiczeraSki w Puławach Górnych k. Rymanowa – Warstwa śniegu 55 cm, warunki bardzo dobre. Wyciąg czynny w godzinach 9.00-21.00. Na piątek, 11 stycznia na godzinie 18 zaplanowano spotkanie z podróżnikiem Łukaszem Łagożny. Poza tym na Kiczerze można skorzystać z kuligu (bilety w cenie 5 zł i 7 zł).
 
Wyciąg „Pod Dziedzicem” w Gogołowie – Pokrywa śnieżna 30 cm, warunki bardzo dobre. Poszusować można w godz. 10.00-21.00. Do transportu narciarzy między dolną a górną stacją wyciągu służy tu specjalny pojazd (tramwaj śnieżny – Sherpa Alpina). Obok Baru Jaś dostępny jest zimowy plac zabaw dla dzieci z trasą do zjazdu na pontonach, i z karuzelą.
 
OazaSki w Strzyżowie – Pokrywa śnieżna wynosi 30-40 cm. Wyciąg czynny w godzinach 9.00 – 21.00, ale organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zatrzymania pracy wyciągów w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych Od połowy grudnia wprowadzono tutaj karnety ulgowe dla studentów oraz zniżki dla grup.
 
LeskoSki w Weremieniu – Warstwa śniegu 60 cm, warunki bardzo dobre, wyciąg czynny od godz. 9.00 do 20.00. Warunki na stoku: śnieg 40 cm, widoczność bardzo dobra.
 
Stok narciarski w Przemyślu – Warstwa śniegu 50-70 cm, warunki bardzo dobre Czynna trasa nr 1, trasa nr 3, ośla łączka. Poszusować można w godz. 9-21. Do końca stycznia od poniedziałku do piątku w godz. 9-16 obowiązują karnety 2-godzinne (20 zł) i 4-godzinne (40 zł). natomiast 20 stycznia na stoku odbędą się Mistrzostwa Przemyśla w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Prezydenta Miasta.
 
Gromadzyń i Laworta w Ustrzykach Dolnych – warstwa śniegu wynosi 60 cm, warunki bardzo dobre. Laworta czynna jest w godz. 9-17, Gromadzyń w godz. 9-20.
 
„Złoty Stok” w Krzeszowie nad Sanem – Prawdziwa zima zawitała również do Krzeszowa. Wyciąg czynny jest w godz. 10-21, warunki dobre, pokrywa śnieżna 30 cm.
 
Karlików – Wyciąg czynny w godz. 10-20, warunki dobre, widoczność dobra, pokrywa śnieżna 35 cm. Wraz z wyciągiem uruchomiony został punkt gastronomiczny. Miłośnicy snowboardu mogą korzystać ze snowparku.
 
Bystre k. Baligrodu – Wyciąg czynny w godz. 9-17, warunki bardzo dobre, pokrywa śnieżna 30-40 cm. Do dyspozycji dwie trasy zjazdowe o zróżnicowanym poziomie trudności. Trasa wyczynowa jako jedyna w Bieszczadach posiada homologację FIS. Odbywają się na niej zawody narciarskie (np. Puchar Polski w narciarstwie alpejskim). Świetnie też czują się tu doświadczeni narciarze i snowboardziści. Równolegle poprowadzona jest druga trasa zjazdowa dla początkujących o długości 420 m.
 
Magura Ski Park – Wyciąg czynny w godz. 9-20, warunki dobre, widoczność dobra, pokrywa śnieżna 50-70 cm.
 
Stok narciarski Mareszka w Świątkowej Wielkiej – Czynny pon.-pt. w godz. 14-19, sob.-niedz. w godz. 9-20. Pokrywa śnieżna 40 cm. Warunki bardzo dobre, widoczność bardzo dobra. W sobotę, 12 stycznia odbędzie się tu I cykl zawodów o Puchar Prezesa Stacji Narciarskiej Mareszka w Świątkowej Wielkiej.
 
Mały Król w Ustrzykach Dolnych – Czynny w godz. 9-17, pokrywa śnieżna 30 cm. Warunki bardzo dobre, widoczność bardzo dobra.
Kalnica – czynny w godz. 10-15.30, warunki bardzo dobre, pokrywa śnieżna 30-40 cm. Do dyspozycji trzy trasy zjazdowe: niebieska: 850 m, czerwona: 800 m i czarna: 650 m.

Ze względu na niekorzystne warunki pogodowe na razie zamknięty jest wyciąg narciarski „Staś” w Handzlówce. W tym sezonie nieczynne są wyciągi w podrzeszowskiej Babicy oraz Arłamowie.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy