Reklama

Lifestyle

Stylowe wesele

Anna Olech
Dodano: 08.01.2013
1700_Debianka_02
Share
Udostępnij
Jak sprawić, by przyjęcie weselne było niebanalne i zapadło w pamięci gości na długo? Najskuteczniejszym sposobem jest wybranie określonego stylu, tak, aby stworzyć spójną całość. A więc przemyślane dodatki, niespodzianki uatrakcyjniające przyjęcie i przede wszystkim odpowiedni lokal. Karczma, pałacyk, a może szlachecki dworek? Wybór miejsca, w którym zorganizujemy wesele zależy od tego, jaki styl chcemy mu nadać.

Jedną z głównych determinant obranej stylistyki wesela jest właśnie sala weselna. Rezerwacja lokalu z reguły odbywa się na samym początku organizacji uroczystości ślubno- weselnych i zwykle jest to około rok, a nawet półtora roku przed ślubem. I choć na rynku podkarpackim oferta lokali jest całkiem bogata, to tak czy inaczej, popularność niektórych miejsc sprawia, iż aby mieć pewność wyboru danej sali, należy decydować się na rezerwacje znacznie wcześniej. Dzieje się tak w szczególności z lokalami typu: zamek, pałac, dworek, ale także aktualnie również z lokalami w nowoczesnym designie.

Nowoczesność jest trendy

Czasy, gdy wybierało się jakikolwiek lokal na przyjęcie weselne, a uroczystość nie miała żadnego szczególnego charakteru, minęły. Dziś młode pary chcą stworzyć niepowtarzalne przyjęcie, a wybór stylu, w jakim to wszystko przygotują, zależy wyłącznie od ich wyobraźni. – Ogólna stylistyka uroczystości ślubno-weselnej powinna współgrać z wszystkimi elementami organizacyjnymi – podkreśla Justyna Masłyk-Broniek, właścicielka studia projektów ślubnych „Justine” z  Rzeszowa. – Lokal, w którym odbywa się uroczystość weselna jest jednym z najważniejszych elementów, ponieważ stanowi tło do całej uroczystości.
 
Aktualnie popularnym stylem obieranym przez pary młode jest styl nowoczesny. – Dość surowy w wyrazie, gdzie bazą jest jeden kwiat lub kolor lub ciekawy motyw przewodni – tłumaczy – Organizując taką uroczystość weselną zwraca się uwagę na to, aby lokal był właśnie jedynie tłem dla aranżacji uroczystości. Najczęściej klienci wybierają wtedy surowe lokale, o bardzo neutralnym wystroju. W miastach poza naszym regionem, przy takiej stylistyce popularne są lokale w stylu loftowym, ale w naszej okolicy istnieje jedynie kilka miejsc, które można by za takie uznać.
 
Po królewsko i na ludowo
 
Niektóre panny młode chcą na ten jeden dzień stać się księżniczkami, więc przyjęcie planują w iście królewskim stylu. – Pary młode, które marzą o uroczystości typowo w królewskim stylu, zazwyczaj decydują się na miejsca w takiej właśnie stylistyce. Historyczne wnętrza z duszą, pięknie ubrane stoły, krzesła, elegancka zastawa, wytworne menu są bazą takiego przyjęcia. Do tego tradycyjna, bogata w wyrazie, dekoracja kwiatowa, często w odcieniach kremu lub połączeniu złota z czerwienią – mówi organizatorka wesel.

Justyna Masłyk-Broniek przyznaje, że w ostatnim czasie rośnie popularność wesel organizowanych w stylu ludowym. – Ci, którzy zaplanowali swoją uroczystość w bardzo modnym teraz stylu folkowym wybierają staropolskie karczmy. Drewniany, surowy wystrój, lniane obrusy, kolorowe kwiaty, zwisające girlandy to elementy przewijające się przez uroczystości weselne organizowane w tym klimacie. Do tego np. elementy dekoracyjne w postaci drewnianych łyżek, które mogą posłużyć za winietki imienne dla gości lub rustykalne świece, które nadają wnętrzu atmosfery.

Atmosfera przyjęcia weselnego jest bardzo ważna dla młodych par, chcących stworzyć coś wyjątkowego. Na szczęście, oferta lokali jest dziś na tyle bogata, że przyszłych małżonków może ograniczać jedynie wyobraźnia i fundusze.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy