Reklama

Lifestyle

Nowy plac zabaw przy szkole w centrum Rzeszowa

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 20.05.2023
74245_plac
Share
Udostępnij
Przy Szkole Podstawowej nr 1 w Rzeszowie gotowy jest już nowy plac zabaw. To będzie miejsce spotkań dla przedszkolaków, uczniów i pozostałych dzieci z okolicy. 
Modernizacja placu zabaw kosztowała ponad 253 tysiące złotych. Mieszkańcy wybrali tę inwestycję w głosowaniu na projekty z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Zadanie otrzymało 758 głosów. Obejmowało remont podłoża, wymianę nawierzchni, konserwację istniejących zabawek i doposażenie placu w nowe urządzenia.
– Radość dzieci to najlepszy dowód na to, jak bardzo tego typu miejsca są w mieście potrzebne. Cieszę się, że najmłodsi mieszkańcy będą mogli tutaj bezpiecznie odpoczywać i bawić się. Zależy mi, aby takich miejsc w Rzeszowie było jak najwięcej i dlatego w miejsca do rekreacji będziemy w dalszym ciągu inwestować pieniądze – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Plac zabaw w Śródmieściu Rzeszowa

– Plac służy także naszym przedszkolakom, których mamy 40 oraz dzieciom z osiedla Śródmieście. Mamy nadzieję, że to miejsce zapewni dzieciom mnóstwo radości i pozytywnie wpłynie na ich rozwój – mówi Małgorzata Drozd-Ulijasz, dyrektor SP 1 w Rzeszowie.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy