Reklama

Lifestyle

W piątek #Sadzimy Rzeszów. Piknik w Parku Papieskim

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 18.05.2023
74204_ogrod
Share
Udostępnij
W piątek, 19 maja od godz. 17.00 do 19.00 w Parku Papieskim piknik ekologiczny #Sadzimy Rzeszów. Będzie wspólne sadzenie dębów i kosztowanie miodu z pasieki rzeszowskiego MPWiK-u.
 
– W ubiegłym roku na terenie miasta posadzonych zostało ponad tysiąc drzew. Tak samo będzie w tym roku. Budujemy kolejne nowe ogrody i parki, rewitalizujemy te już istniejące. Najbliższa akcja sadzenia drzew odbędzie się w piątek w Parku Papieskim. Zapraszam do udziału – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. 
 
Piknik #Sadzimy Rzeszów rozpocznie się o godz. 17 i potrwa do godz. 19. Podczas pikniku prezydent z mieszkańcami zasadzi w parku 15 dębów. Będą też ekologiczne zabawy animacyjne, warsztaty z wykorzystaniem materiałów naturalnych, gry i konkursy przyrodnicze. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji podzieli się z rzeszowianami miodem ze swojej pasieki. 
 
Partnerami pikniku są: MPWiK Rzeszów, Frac, Fly Park, Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości, Rzeszowski Dom Kultury, BOO Organizacja Odzysku Opakowań i Odpowiedzialności Producenta S.A., Fundacja Pustelnia, Stowarzyszenie EKOSKOP, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin, Rzeszowska Rada Seniorów.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy