Reklama

Lifestyle

Pół tysiąca nowych drzew do listopada w Rzeszowie

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 18.03.2023
72578_zielen
Share
Udostępnij
Drzewa sadzone będą m.in. w parku Papieskim, na terenach rekreacyjnych przy ul. Staszica i Kustronia oraz w sąsiedztwie przyszłego placu zabaw na osiedlu Miłocin Św. Huberta.
 
W ubiegłym roku posadzonych zostało ponad 1300 drzew. Wśród nich było prawie 500 drzew dużych. Posadzone zostały m.in. w Parku Niezapominajek przy ul. Wiktora, na osiedlach Krakowska Południe, Baranówka i przy rzeszowskich ulicach. 
 
Także firma Deloitte w październiku ubiegłego roku uczciła przyjęcie tysięcznego pracownika tysiącem nowych drzew w Rzeszowie. Graby pospolite, klony jawory, lipy drobnolistne pracownicy firmy posadzili w rejonie ul. Krogulskiego na osiedlu Staromieście. Z kolei podczas akcji „Czyste, zielone miasta” przy ul. Jarowej (os. Zwięczyca) pojawiło się, także w październiku ubiegłego roku, 200 nowych drzew, głównie dębów szypułkowych i sosen zwyczajnych.

W tym roku sadzenie będzie kontynuowane. Pierwszy przetarg, którego zwycięzca będzie miał za zadanie dostarczenie i posadzenie 500 dużych drzew jest już przygotowany. Wybrane zostały drzewa rodzimych gatunków, m in. graby pospolite, klony pospolite, dęby szypułkowe, lipy drobnolistne oraz gatunki mające na celu wzbogacenie bioróżnorodności, m. in. grujecznik japoński, świdośliwa czy ambrowiec amerykański. 
 
– Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie wytypował miejsca nasadzeń. Drzewa pojawią się m.in. przy Krajobrazowej, Podkarpackiej, Lubelskiej, al. Rejtana, na terenie projektowanego placu zabaw przy ul. Myśliwskiej (osiedle Miłocin Św. Huberta), na terenie psiego parku przy ul. Ornej, na terenie rekreacyjno-wypoczynkowym przy ul. Staszica, na terenie rekreacyjnym przy ul. Kustronia i w Parku Papieskim – wylicza Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. –  Na nasadzenia w budżecie miasta jest przygotowany milion złotych. Wykonawca na posadzenie drzew będzie miał czas do końca listopada. Następnie przez kolejne dwa lata drzewa zostaną objęte gwarancją oraz pielęgnacją przez wykonawcę.
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy