Reklama

Lifestyle

Przy ul. Sportowej do jesieni powstanie park kieszonkowy

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 01.03.2023
72062_park
Share
Udostępnij
Zielona inwestycja, która będzie realizowana na os. Króla Augusta, została wybrana przez mieszkańców w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. 
 
Nowa strefa wypoczynku i rekreacji powstanie na niezagospodarowanym terenie w rejonie bloku przy ul. Sportowej 2B. Projekt przygotowany przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie zakłada m.in. utworzenie rabat z różnymi gatunkami bylin oraz traw ozdobnych, takich jak np. jeżówka purpurowa, rozplenica japońska, szałwia omszona, miskant chiński. Zaplanowane są także  nasadzenia róż w wielu odmianach kolorystycznych. Ponadto posadzone zostaną drzewa: tulipanowiec amerykański czy platan klonolistny. 
 
– Powstaną ścieżki piesze z płyt i kostki brukowej, które połączone będą z istniejącym układem komunikacyjnym osiedla. Częścią tego zadania będzie także ustawienie elementów małej architektury: ławek, leżaków, trejaży, betonowych kul ogrodowych – wylicza Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa

Park kieszonkowy na os. Króla Augusta będzie miał powierzchnię ok. 10 arów. Przetarg na wybór firmy, która to zadanie zrealizuje już trwa. Rozstrzygnięcie planowane jest na marzec. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana, będzie miał pięć miesięcy na budowę parku. 
 
Ogród przy ul. Sportowej będzie kolejnym tego typu przedsięwzięciem wykonanym w Rzeszowie w ciągu ostatnich miesięcy. Wcześniej parki kieszonkowe powstały m.in. os. Kotuli (rejon ulic Sanockiej i Ustrzyckiej), na os. Pobitno (ul. Kurpiowska), przy al. Sikorskiego. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy