Reklama

Lifestyle

Stal Rzeszów w I lidze piłkarskiej

Katarzyna Grzebyk
Dodano: 21.07.2014
13613_Stal_1
Share
Udostępnij
Od nowego sezonu 2014/2015 Stal Rzeszów będzie grać w I lidze piłkarskiej. Awans z trzeciej do pierwszej ligi możliwy jest dzięki kupnie licencji od Floty Świnoujście. Kwota transakcji nie została ujawniona, ale nieoficjalnie mówi się o 700 tys. zł czy nawet milionie złotych. Udział Stali Rzeszów w rozgrywkach pierwszej ligi zostanie formalnie przypieczętowany na wtorkowym posiedzeniu zarządu PZPN.
 
Umowa pomiędzy Flotą Świnoujście a Stalą Rzeszów została podpisana w sobotę w kancelarii notarialnej w Świnoujściu. Ponieważ po minionym sezonie Stal Rzeszów spadła do III ligi, jej awans wywołuje sporo kontrowersji w środowisku. Część kibiców uważa, że sport nie jest grą biznesową, więc awans powinien zostać wywalczony na boisku, a nie przy stole. 
 
Teraz klub musi poczekać na dopełnienie formalności –  udział Stali Rzeszów w pierwszoligowych rozgrywkach musi zostać zaakceptowany przez Polski Związek Piłki Nożnej, który zatwierdza listę pierwszoligowych drużyn. Zebranie zarządu zaplanowano na wtorek, 22 lipca.
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy