Reklama

Lifestyle

W weekend na narty. Otwarto też stok w Przemyślu!

Alina Bosak
Dodano: 10.02.2023
71566_nart
Share
Udostępnij
Warunki na stokach w podkarpackich ośrodkach narciarskich są bardzo dobre. Czynne są wszystkie popularne stacje. Zapowiada się miły weekend z szusowaniem. 
 
W piątek o godz. 15.00 otwarto stok narciarski w Przemyślu, co oznacza weekend pod znakiem sportu. Stok czynny jest od godz. 9.00 do 20.00. Są tu trzy trasy narciarskie o różnym stopniu trudności i nachylenia, o długości 800-1200 m oraz kolej krzesełkowa. Wypożyczalnia nart na miejscu, instruktorzy nauki jazdy na nartach bywają rozchwytywani, więc warto lekcję zarezerwować wcześniej. Karnet 2-godzinny kosztuje 60 zł, a 4-godzinny – 80 zł. Całodniowy – 100 zł.
 
Wyciąg narciarski Kalnica w Bieszczadach Wysokich – czynne są wszystkie trasy: o długości 650 m, 800 m i 850 m. Można tu skorzystać z 611 metrowego wyciągu talerzykowego, krótkiego wyciągu i toru snow-tubing. Jest szkółka narciarska i snowboardowa, a także kawiarenka. Stok jest czynny od godz. 10 rano do zmroku. Koszt karnetu 10 zjazdowego to 50 zł, a cena biletu całodziennego wynosi 90 zł.    
 
KiczeraSki w Puławach – na stoku czynne są oba wyciągi talerzykowe, kolej krzesełkowa i otwarte wszystkie trasy (z kilometrową przez las i okrężna liczącą 1200 m), a grubość pokrywy śnieżnej wynosi 40-80 cm. Wyciąg czynny od godz. 9 do 21. Dostępna jest wypożyczalnia, Ski Szkółka i Restauracja Amadeus. Karnet jednodniowy kosztuje 115 zł (normalny) lub 105 zł (ulgowy). 
 
LawortaSki w Ustrzykach Dolnych – stok czynny od godz. 9 do 20. Na narciarzy czeka wyciąg krzesełkowy i trasy dla początkujących i zaawansowanych, w tym z homologacją FIS na slalom i slalom gigant. Najdłuższa liczy 1250 km. Karnet jednodniowy kosztuje 95 zł (normalny) lub 85 zł (ulgowy). Jest wypożyczalnia, szkoła narciarska i restauracja. W lutym stacja oferuje promocję: przy zakupie lekcji z instruktorem otrzymuje się 30% zniżki na karnet i całodniowe wypożyczenie kompletu narciarskiego za 25 zł. Dodatkowo przy zakupie lekcji z instruktorem dla dzieci do lat 5, karnet dla dziecka za darmo. 
 
Wyciąg Gromadzyń w Ustrzykach Dolnych – bardzo dobre warunki do jazdy, a pokrywa o grubości 40-60 cm. Do dyspozycji narciarzy są: kolej linowa o długości, wyciągi orczykowe oraz wyciągi talerzykowe. Wszystkie trasy otwarte. Najdłuższa mierzy 900 m. Jest wypożyczalnia, szkółka narciarska i punkty gastronomiczne. Stacja czynna jest w godz. 9-20. Karnet jednodniowy kosztuje 115 zł (normalny) lub 105 zł (ulgowy).  
 
Chyrowa-Ski w Chyrowej k. Dukli w Beskidzie Niskim, czynny codziennie od godz. 9 do 20. Działa, a że to stok łagodny, nie brakuje chętnych do nauki jazdy. Ośrodek zaprasza na szkolenia narciarskie skierowane głównie do dzieci 6-12 lat, jednak młodzież i dorośli są równie mile widziani. „Wyjazdy na szkolenia z Rzeszowa zaplanowaliśmy na kolejne niedziele lutego. Możliwy też dojazd własny i dołączenie do szkolenia na miejscu”, informuje ośrodek w Chyrowej. Czynne są oba wyciągi orczykowe: 400 i 900 metrów. Karnet 3-godzinny kosztuje 60 zł, 4-godzinny – 70 zł. Na miejscu można skorzystać z wypożyczalni sprzętu i lokalnej karczmy.  
 
Bieszczad Ski w Wańkowej koło Olszanicy, na Magurze Wańkowej w masywie Gór Sanocko-Turczańskich czynny jest codziennie  od godz. 9.00 do 20.00. Są tu ponadkilometrowe trasy i kilka krótszych (w najbliższy weekend uruchomione będą wszystkie, poza okrężną), wypożyczalnia i restauracja. Stacja utrzymała ceny karnetów z ubiegłego roku. Całodzienny kosztuje 100 zł (normalny) i 90 zł (ulgowy). 
 
Czynny jest również ośrodek narciarski w Gogołowie k. Strzyżowa. Oferuje dwa wyciągi talerzykowe. Trasa jest krótka – ok. 600 m. Stacja czynna jest od godz. 9.00 do 20.00. Jest ośla łączka i plac zabaw oraz bar. Ceny: karnet 7-godzinny – 100 zł, ulgowy – 95 zł. Warunki w piątek – idealne.
 
Czynny jest również mały i średni wyciąg w Strzyżowie – w Ośrodku Wypoczynkowo-Rekreacyjnym Oaza. Duży wyciąg jest nieczynny z powodów technicznych – trwa usuwanie zwalonego drzewa. Stoki czynne są w godz. 10-20. Karnet  3-godzinny kosztuje 70 zł, a 5-godzinny – 80 zł. Ulgowe są o 5 zł tańsze. Płatność tylko gotówką.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy