Reklama

Lifestyle

Mistrzostwa Polski w skokach na nowym rzeszowskim basenie

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 02.02.2023
71334_skoki
Share
Udostępnij
Krajowa czołówka, zawodnicy z Warszawy, Rzeszowa, Tychów, Częstochowy czy Katowic, w tym członkowie Kadry Narodowej Juniorów wystartują w Zimowych Mistrzostwach Polski w skokach do wody. Ich popisy będzie można zobaczyć już w najbliższy weekend 3-5 lutego w Rzeszowie – na nowej pływalni przy ulicy Matuszczaka. Wstęp na zawody jest bezpłatny.
 
Zgodnie z zapowiedziami, wybudowany na nowo z myślą o odnoszących sukcesy rzeszowskich skoczkach do wody, basen przy ul. Matuszczaka staje się również arena sportowej rywalizacji. Z początkiem lutego rozegrane zostaną tu Zimowe Mistrzostwa Polski w skokach do wody.
 
Zawody rozpoczną się w piątek i będą rozgrywane przez 3 dni. Wezmą w nich udział zawodnicy podzieleni na cztery kategorie wiekowe: Senior – 18 lat wzwyż, A – urodzeni w latach 2005-2007, B – rocznik 2008-2009, C – rocznik 2010-2011 i D – 2012 i 2013.
 
Na listach startowych jest ścisła krajowa czołówka, reprezentanci Polski, członkowie kadr narodowych z ubiegłego roku. Mistrzostwa będą jednocześnie eliminacją do reprezentacji w 2023 roku. Spośród reprezentantów Klubu Sportów Wodnych Stal Rzeszów sekcji skoków do wody będzie można zobaczyć m.in. Kaję Skrzek, Aleksandrę Błażowską i Marię Łukaszewicz. Dwie pierwsze zawodniczki specjalizują się w skokach z trampoliny, Maria Łukaszewicz skacze także z wieży. 
 
Spośród mężczyzn najbardziej zaawansowani zawodnicy klubu z Rzeszowa to Kacper Lesiak i Andrzej Rzeszutek skaczący z trampolin, którzy będą rywalizować m.in. w skokach synchronicznych. Warto wspomnieć także Roberta Łukaszewicza i Filipa Jachima, którzy specjalizują się w skokach z wieży,  świetne wyniki notują także Eryk Dróżdż i Valeria Rukh. 
 
Swój udział zapowiedzieli także zawodnicy z Warszawy, Tychów, Częstochowy czy Katowic. Na listach startowych są m.in. członkowie Kadry Narodowej Juniorów z 2022 roku – Emilia Witek, Natalia Piwowarska, Nataniel Dynak i Piotr Kolasa.
 
Wstęp na zawody jest bezpłatny. W piątek popisy skoczków będzie można obserwować w godzinach 9:30-12:50 oraz 14:15-19. W sobotę od 9:30 do 19, a w niedzielę od 9:30 do 13:20. Łącznie zaplanowano 21 startów.

– Serdecznie zapraszamy kibiców na trybuny. Skoki do wody to dyscyplina bardzo widowiskowa, wspaniale się ja ogląda. Tym bardziej w wykonaniu topowych zawodników i na tak pięknej pływalni, jaką obecnie dysponujemy. Jestem przekonany, że to będzie wspaniały weekend pełen niezapomnianych wrażeń – mówi Kazimierz Łukaszewicz, prezes KSW Stal Rzeszów.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy