Reklama

Lifestyle

Wracają loty z Rzeszowa do Gdańska. Od czerwca z Jasionki

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 01.02.2023
71317_lot
Share
Udostępnij
Wracają loty z Rzeszowa do Gdańska. Od czerwca na czas wakacji Polskie Linie Lotnicze LOT wprowadzają połączenia z lotniska w Jasionce do Gdańska. Nad morze będzie można polecieć samolotem dwa razy w tygodniu, od 2 czerwca do 5 września 2023 roku. 
 
Już czwarty rok z rzędu będzie można polecieć z Podkarpacia na wakacje nad Bałtykiem samolotem. Z kolei na turystów z północy kraju czekają podkarpackie Bieszczady, Beskid Niski i Roztocze. 
 
– Dni i godziny połączeń lotniczych zachęcają nie tylko do dłuższych wczasów, ale pozwalają też na spontaniczny weekendowy wypoczynek, szczególnie popularny wśród młodszej generacji podróżnych – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. – Dla naszego lotniska Gdańsk to uzupełnienie oferty wakacyjnej, w której można już znaleźć czartery do Turcji, Grecji, Bułgarii i Albanii, czy regularne rejsy do Chorwacji. Przez cały sezon letni będziemy również oferować bezpośrednie loty do Stanów Zjednoczonych. 

Godziny połączeń

Embraery 175, zabierające na pokład 82 pasażerów, będą wylatywać z Gdańska w poniedziałki i piątki o godzinie 21.20, by na podrzeszowskim lotnisku wylądować o 22.35. Samoloty „nocować” będą w Jasionce, a w podróż powrotną wyruszą we wtorki i soboty o 6.55, zaś lądowanie w stolicy województwa pomorskiego zaplanowano na 8.10.
 
W porównaniu z poprzednimi sezonami znacznie zwiększy się komfort lotów z Podkarpacia nad Bałtyk. Wysłużone turbośmigłowe Bombardiery Q400 zastąpią – cichsze i bardziej pojemne – odrzutowe Embraery 175, których narodowy przewoźnik ma w swojej flocie już 15. Linia lotnicza w przypadku większego zainteresowania będzie podstawiać bardziej pojemne samoloty.

Po ile bilet do Gdańska

W środę (1 lutego) ruszyła sprzedaż biletów, ceny kształtują się od 149 zł w jedną stronę i od 249 zł na loty tam i z powrotem.

– Połączenie Trójmiasta ze stolicą Podkarpacia to dobra wiadomość dla turystyki krajowej. Cieszę się, że dzięki tego typu rejsom możemy promować i zachęcać do odkrywania nie tylko zagranicznych, ale także atrakcyjnych miejsc w Polsce – dodaje Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy PLL LOT. 
 
Aktualna oferta rzeszowskiego lotniska na sezon letni obejmuje połączenia czarterowe do Turcji, Grecji (pięć wysp), Bułgarii, Albanii i Tunezji oraz regularne loty do Chorwacji i USA. Dodatkowo z Jasionki można będzie polecieć do Warszawy (LOT-em) i Monachium (Lufthansą), skąd można już wybrać dowolny cel podróży europejskiej czy międzykontynentalnej. 
 
W 2022 roku na lotnisku Rzeszów-Jasionka odprawiono ponad 730 tysięcy pasażerów.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy