Reklama

Lifestyle

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Alina Bosak
Dodano: 29.01.2023
71256_granie
Share
Udostępnij
To już dziś 31. Finał Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W organizację tej spektakularnej charytatywnej akcji włączają się tysiące sztabów w całej Polsce. W Rzeszowie ze sztabu w Młodzieżowym Domu Kultury, który współdziała z Radą Młodzieży Rzeszowa, wyruszy kwestować na ulicach miasta 140 wolontariuszy. Estrada Rzeszowska przygotowała na rynku koncerty gwiazd i atrakcje dla dzieci. Nie zabraknie morsów z Klubu „Sopelek” i psich przyjaciół z opiekunami ze Związku Kynologicznego. Co dokładnie jest w programie?
 
„Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” to hasło 31. Finału WOŚP 2023, który w Rzeszowie rozpocznie się o godzinie 14.00 korowodem wolontariuszy.

Pochód wyruszy na Rynek z ulicy Zamkowej. Na miejscu na uczestników imprezy będą czekały między innymi pokazy psów przygotowane przez rzeszowski oddział Związku Kynologicznego w Polsce, wozy bojowe i pożarnicze prezentowane przez Fundację Stalowa Historia, atrakcje Rzeszowskiego Klubu Morsów Sopelek, malowanie buziek i brokatowe tatuaże, balony, a także warsztaty z serduszkowymi łapaczami snów, zawieszkami i przypinkami animowane przez Mini Brain Academy.
 
Od godz. 15.00 ze sceny płynąć będzie koncertowa muzyka. Na pierwszy ogień idą wokaliści z DK Vocal Studio. O godz. 16.00 wystąpi zespół Adapters, a o 16.45 – Aga Walczak, a o 17.30 – Małpa.
 
Na godz. 18.50 zaplanowano występ pierwszej gwiazdy – Majki Jeżowskiej. Dama polskiej piosenki dla dzieci będzie bawić publiczność przez punktem kulminacyjnym wieczoru, którym jest ogólnopolskie „Światełko do nieba”. O godz. 20.00 wyśle je w imieniu rzeszowian w laserowym pokazie zespół MultiVisual. A zaraz potem na scenę wkroczy Margaret, której koncert zakończy 31. Finał WOŚP w Rzeszowie.
 
Przez cały dzień datki na zakup urządzeń do szybkiego diagnozowania sepsy będzie w stolicy Podkarpacia zbierać 140 wolontariuszy ze sztabu MDK Rzeszów, który współdziała z Radą Młodzieży Rzeszowa. Wirtualna kwesta już się rozpoczęła, ponieważ wolontariusze zachęcają także do wpłat do eskarbonki
 
Trwają również aukcje na Allegro. Do wygrania jest customowa gitara elektryczna, kombinezon żużlowy Speedway Stal Rzeszów, a nawet turnusy rehabilitacyjne w Donum Corde Centrum Rehabilitacji i Opieki Medycznej.
 
Prezydent Miasta Rzeszowa, Konrad Fijołek zaprasza m.in. do licytacji unikatowej fotografii Rzeszowa – Widok na rzeszowski Zamek Lubomirskich, w formacie 30×40, autorstwa Edwarda Janusza, wywołany z bezcennych szklanych negatywów.
 
„ Edward Janusz był fotografem znanym z doskonałości prac i jako jeden z nielicznych w kraju otrzymał, w 1898 r., tytuł Cesarsko-Królewskiego Nadwornego Fotografa. Pokazywał Rzeszów z czasów, gdy w nim mieszkał i pracował. Dla mnie osobiście fascynującym jest odkrywanie dawnych zakamarków naszego miasta i myślę, że fotografia przekazana na licytację, będzie dla zwycięzcy, niesamowitym wehikułem czasu. Dlatego zapraszam do licytowania!”, zachęca prezydent Rzeszowa.
 
Wszystkie aukcje rzeszowskiego WOŚP można znaleźć pod linkiem: https://allegro.pl/uzytkownik/Client%3A84145595
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy