Reklama

Lifestyle

W Boguchwale pobiegną, Policzą się z cukrzycą i zbiorą na WOŚP

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 26.01.2023
71194_bieg
Share
Udostępnij
Już w niedzielę, 29 stycznia o godz. 13.00 w ramach 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – Boguchwalski Bieg WOŚP „Policz się z cukrzycą”. Na startujących czekają: bieg na 5 km (nawierzchnia asfaltowa + cross), bieg rodzinny – startują w parze dziecko do 10. roku życia (rocznik 2012 i młodsi) wraz z rodzicem lub opiekunem (trasa ok. 1 km) oraz bieg strażackiej sztafety olimpijskiej (dystans ok. 5 km). Opłaty startowej  nie ma, ale jest zachęta do wszystkich uczestników, by wpłacali dowolne kwoty na zbiórkę WOŚP – do puszek wolontariuszy obecnych podczas Biegu.
 
Organizatorem Boguchwalskiego Biegu WOŚP „Policz się z cukrzycą” jest Stowarzyszenie Sportowo-Turystyczne „Lubcza”. Zawody mają charakter happeningu biegowego ze startem i metą na Rynku Miejskim w Boguchwale. Biuro Zawodów czynne będzie w dniu biegu –  29 stycznia w godzinach 12:00-13:00 – budynek Spichlerza w Boguchwale.
 
Aby wziąć udział w Boguchwalskim Biegu WOŚP należy przesłać zgłoszenie na adres e-mail: mtbboguchwala@gmail.com podając imię i nazwisko oraz trasę biegu (bieg na 5 km lub bieg rodzinny), a także w dniu zawodów w Biurze (czynne od 12:00 do 13:00) wypełnić kartę zgłoszeniową. Rejestracja na bieg jest możliwa do 27 stycznia 2023 roku lub do wyczerpania puli startowej wynoszącej 300 miejsc. Organizator nie pobiera opłaty startowej, jednak zachęca uczestników do wpłacenia dowolnych datków na zbiórkę WOŚP – do puszek u wolontariuszy obecnych podczas Biegu. Pamiątkowe numery startowe wydawane będą w dniu zawodów w Biurze. W biegu mogą wziąć udział wszyscy, niezależnie od wieku, którzy się zarejestrują i będą mieli widoczny numer na linii startu.
 
W biegu na dystansie 5 km prowadzone będą jedynie klasyfikacje OPEN z podziałem na kobiety i mężczyzn – bez kategorii wiekowych. Nagrodzone zostaną po 3 osoby z kategorii kobiet i mężczyzn, które jako pierwsze ukończą bieg.
 
W biegu rodzinnym prowadzona będzie klasyfikacja OPEN duetów (dziecko + rodzic/opiekun) – bez podziału na kategorie wiekowe. Wszystkie dzieci biorące udział w biegu otrzymają upominek.
 
W biegu strażackiej sztafety olimpijskiej nie będzie prowadzona klasyfikacja.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy