Reklama

Lifestyle

Wymianki rzeczy niepotrzebnych w Inkubatorze Kultury

Alina Bosak
Dodano: 19.01.2023
70955_ciuchy
Share
Udostępnij
Nietrafione prezenty, nieużywane rzeczy będzie można wymienić lub sprzedać podczas akcji, którą zaplanowano na 27 stycznia w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury w budynku Estrady Rzeszowskiej. – Jeśli macie takie przedmioty w domu, to serdecznie zapraszamy na wymiankę w RiK'u w ramach idei „Zero-Waste=Nie marnujemy” – zaprasza Fundacja Pustelnia.
 
Wystarczy mata lub koc, na którym urządzisz swoje mini stoisko, ale i one nie są konieczne, jeśli do sprzedaży masz niewiele. – Każdy uczestnik przynosi minimum 5 rzeczy – nowe lub używane, ale urocze, czyste i niezniszczone – proponują organizatorzy Wymianki, zachęcając, by przedmiotom „uroczym”, ale nam już niepotrzebnym pomóc znaleźć nowy dom, zamiast wyrzucać, co jest nieekonomiczne i nieekologiczne. 
 
Ideą jest wymiana rzeczy między uczestnikami, ale jeśli uczestnik nie znajdzie czegoś na wymianę „jeden za jeden”, zawsze możesz wybraną rzecz zakupić lub sprzedać. Dlatego mile widziane są również osoby, które nie mają niczego na wymianę, ale chciałyby zajrzeć i może znaleźć coś dla siebie. Organizatorzy proponują, by rzeczy oferować za symboliczne ceny: 2-20zł. Te, które zostaną, właściciele zabierają z powrotem ze sobą. 
 
Wymianki odbędą się w piątek, 27 stycznia, w godz. 17:00-19:00 w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury w budynku Estrady Rzeszowskiej przy ul. Jagiellońska 24. 
 
Ze względu na ograniczoną przestrzeń obowiązuje rezerwacja miejsca. Można ja zrobić wysyłając sms na numer: 662189188.
 
Wydarzenie jest bezpłatne, ale Fundacja Pustelnia, która jest organizatorem wydarzenia będzie prowadzić zbiórkę do puszki. "Jako organizacja non-profit będziemy wdzięczni, jeśli zechcesz wesprzeć nas zrzutką do puszki na pokrycie kosztów wydarzenia – ile możesz (sugerujemy: wystawcy 10 zł, odwiedzający 5 zł)", taki apel można przeczytać na stronie informującej o wydarzeniu.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy