Reklama

Lifestyle

31. Finał WOŚP w Rzeszowie z Margaret i laserami. Program

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 10.01.2023
70740_fff
Share
Udostępnij
Margaret i Majka Jeżowska zaśpiewają w Rzeszowie na rynku podczas 31. Finału Wielkie Orkiestry Świątecznej Pomocy. W programie są także występy wielu innych artystów, pokazy psów i morsowanie w wannie, a wieczorem laserowe Światełko do Nieba. W tym roku wolontariusze tej spektakularnej akcji charytatywnej, która narodziła się w czasach, kiedy Polacy borykali się z ogromnym kryzysem gospodarczym, będą zbierać datki na rzecz walki z sepsą. 

Z danych Narodowego Funduszu Zdrowia analizowanych przez NIK wynika, że liczba dorosłych hospitalizowanych w Polsce z powodu sepsy wynosi około 20 tys. rocznie i wartość tę uważa się za niedoszacowaną. 
 
Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia, dlatego fundacja WOŚP postanowiła w tym roku podczas finału zebrać pieniądze na zakup specjalistycznych urządzeń do diagnozowania choroby. Hasło 31. Finału to: „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”.

Atrakcje na Rynku w Rzeszowie podczas 31. Finału WOŚP  

Finał odbywa się w setkach polskich miejscowości. W Rzeszowie centrum wydarzeń będzie płyta Rynku. Atrakcje zaplanowano tu od godz. 14.00. Wydarzenie otworzy korowód wolontariuszy, który wyruszy na Rynek z ulicy Zamkowej. Na miejscu na uczestników imprezy będą czekały między innymi pokazy psów przygotowane przez rzeszowski oddział Polskiego Związku Kynologicznego, wozy bojowe i pożarnicze prezentowane przez Fundację Stalowa Historia, atrakcje Rzeszowskiego Klubu Morsów Sopelek, malowanie buziek i brokatowe tatuaże, balony, a także warsztaty z serduszkowymi łapaczami snów, zawieszkami i przypinkami animowane przez Mini Brain Academy. 

Majka Jeżowska i Margaret gwiazdami wieczoru podczas Finału WOŚP 2023 w Rzeszowie

31. Finał WOŚP to oczywiście także koncerty. O godzinie 15.00 na scenie na Rynku pojawią się młodzi artyści z DK Vocal Studio, dalej wystąpią zespół Adapters, Aga Walczak i Małpa. O godzinie 19.00 z kolei zaplanowano występ Majki Jeżowskiej, która na swoich koncertach porywa tłumy starszych i młodszych. Po godzinie 20.00 natomiast swój koncert da Margaret. 

Światełko do Nieba 29 stycznia w Rzeszowie

Jednym z kultowych elementów każdego Finału WOŚP jest tzw. Światełko do Nieba, które odbędzie się o godzinie 20.00 i w Rzeszowie przyjmie formę pokazu manipulacji laserami na Rynku w wykonaniu MultiVisual – finalistów V. edycji programu Mam Talent. 

PROGRAM 31. Finału WOŚP w Rzeszowie

14.00 Korowód na Rynek
15.00 – DK Vocal Studio
16.00 – Adapters 
16.45 – Aga Walczak
17.30 – Małpa
18.50 – Majka Jeżowska
20.00 – ŚWIATEŁKO DO NIEBA (MultiVisual ) 
20.10 – Margaret 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy