Reklama

Lifestyle

Rowerzyści wracają na rzeszowskie deptaki

Opracowała Katarzyna Grzebyk
Dodano: 01.07.2014
13406_4950_rower-sxc
Share
Udostępnij
Po kilku tygodniach zakazu jazdy rowerami po rzeszowskich deptakach w centrum miasta, znów zostanie tam przywrócony ruch rowerowy. To efekt konsultacji społecznych, w których zdecydowana większość głosujących (prawie 80 proc.) opowiedziała się za powrotem rowerzystów na deptaki.
 
Kilka tygodni temu prezydent Tadeusz Ferenc wydał zakaz poruszania się rowerami po ulicach 3 Maja, Grunwaldzkiej i Kościuszki, tłumacząc swą decyzję napływającymi do magistratu skargami mieszkańców na niebezpieczną jazdę rowerzystów. Zakaz prezydenta mocno zbulwersował środowisko rowerowe, które dwa razy zorganizowało protesty twierdząc, że rowerzyści muszą lawirować między licznie i źle zaparkowanymi samochodami. Po tych protestach prezydent zgodził się na konsultacje społeczne.
 
Przez tydzień rzeszowianie udzielali odpowiedzi na dwa pytania: „Czy jesteś za ograniczeniem ruchu rowerów na deptakach?” oraz „Czy zgadzasz się na jadę rowerów po deptakach z prędkością ograniczoną do 10 km/h?”. Na 4826 ankietowanych, 3816 poparło zniesienie zakazu ruchu rowerowego. Teraz w ciągu kilku najbliższych dni prezydent podpisze rozporządzenie przywracające ruch rowerowy na deptakach; pojawią się także znaki informujące o dopuszczalnej (10 km/h) prędkości, z jaką mogą poruszać się rowerzyści.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy