Reklama

Lifestyle

W Rzeszowie otwarto pierwszą kawiarnię Starbucks

Alina Bosak
Dodano: 02.01.2023
70550_star
Share
Udostępnij
W poniedziałek 2 stycznia w Galerii Rzeszów, na dawnym placu eventowym ustawiła się kolejka po kawę. W miejscu dawnej fontanny podwoje otworzyła kawiarnia Starbucks – jedna z najpopularniejszych marek na świecie. 
 
„Już od dziś zapraszamy Was do pierwszej kawiarni Starbucks w mieście. Wasze ulubione napoje czekają w Galerii Rzeszów. Łapcie przyjaciół i spotkajmy się przy kawie oraz przekąskach na poziomie -1”, zachęca na swoim profilu znana marka.
 
Kawiarnia zajmuje ok 120 mkw. i ma formę otwartej wyspy handlowej. Otworzona została 2 stycznia. O tym, że tak się stanie rzeszowianie wiedzą już od paru dni, a informacja o tym, że Starbucks szykuje się do serwowanie kawy w stolicy Podkarpacia, potwierdzona została zaledwie dwa miesiące wcześniej. 
 
Starbucks to największa na świecie sieć kawiarni. Została założona 30 marca 1971 w Seattle w stanie Waszyngton. Koncern posiada ponad 28 tys. kawiarni w 74 krajach. Starbucks otworzył swoją pierwszą kawiarnię w Polsce w kwietniu 2009 roku na warszawskim Nowym Świecie. Teraz jest ich ponad 70. W czasie pandemii firma obawiała się przyszłości swoich kawiarni, ale wtedy wprowadziła nowa usługę – dostawę kawy do domu. Otwarcie kawiarni w Rzeszowie pokazuje, że tamte lockdawnowe obawy już minęły, a marka kontynuuje ekspansję na polskim rynku.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy