Reklama

Lifestyle

Sylwester w teatrze? Zaprasza Siemaszkowa i Przedmieście

Alina Bosak
Dodano: 22.12.2022
70158_anetka
Share
Udostępnij
Najpierw zabawna komedia, a potem lampka szampana i liczne atrakcje – takie sylwestrowe atrakcje proponują publiczności rzeszowskie teatry: dramatyczna scena Teatru im. Wandy Siemaszkowej, a także niezależny Teatr Przedmieście.  
 
Sylwester w Teatrze Siemaszkowej to dla sporego grona rzeszowian ulubiony sposób spędzania sylwestrowego wieczoru. Dlatego w tym roku bilety w cenie 120 zł – za spektakl i lampkę szampana – rozeszły się w mgnieniu oka.  – Nawet nie zdążyliśmy ruszyć z promocją wydarzenia w mediach, a wszystkie miejsca na widowni Dużej Sceny zostały zarezerwowane – przyznaje Jagoda Skowron, pełnomocnik dyrektora Teatru Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. – A pokażemy przecież sztukę, która grana była na deskach naszego teatru już wielokrotnie.

Wesołe kumoszki

Ale też to znakomita komedia mistrza Szekspira – „Wesołe Kumoszki z Windsoru” – w dodatku w znakomitym przekładzie Stanisława Barańczaka i w reżyserii utalentowanego Pawła Aignera, z gościnnym udziałem lubianego aktora Tomasza Schimscheinera. 
 
Akcja sztuki osnuta jest wokół damsko-męskich intryg. Rubaszny sir John Falstaff postanawia uwieść równocześnie dwie zamężnę mieszczki. Biedak nie wie jednak, że obie panie są bliskimi przyjaciółkami i ani myślą puścić mu tych zapędów płazem. Pani Page i Pani Ford szykują okrutną zemstę w postaci serii żartów, które raz na zawsze mają odstraszyć zuchwałego szlachcica od polowań na wdzięki uczciwych mężatek i… sakiewki ich mężów. Ale na tym nie koniec… Tym perypetiom towarzyszą inne, w których udział biorą bardzo charakterystyczni i charakterni bohaterowie.
 
Zdrada, zazdrość, chciwość i ogromna doza humoru na scenie, która łączy teatralne tradycje z nowoczesnością. Zapraszamy w podróż wehikułem czasu zmierzającym prosto do mieszczańskiej Anglii przełomu XVI i XVII wieku. Scenografię widowiska w Rzeszowie przygotowała Magdalena Gajewska, kostiumy – Zofia de Ines, a muzykę – Piotr Klimek.
 
Występują: Karolina Dańczyszyn, Anna Demczuk, Małgorzata Machowska, Małgorzata Pruchnik-Chołka, Robert Chodur, Michał Chołka, Waldemar Czyszak, Paweł Gładyś, Wojciech Kwiatkowski (gościnnie), Michał Kurek (gościnnie)/ Mateusz Mikoś, Paweł Majchrowski (gościnnie)/ Bartosz Rułka (gościnnie), Mateusz Marczydło, Adam Mężyk, Karol Kadłubiec, Piotr Mieczysław Napieraj, Kacper Pilch, Tomasz Schimscheiner (gościnnie), Stanisław Twaróg (gościnnie).

Są jeszcze miejsca na „Opowiastki frywolne”!

Frywolnymi opowiastkami zaczerpniętymi z „Dekameronu” Giovanniego Boccaccia rozweselić do łez w Sylwestra obiecuje Teatr Przedmieście. Niezależna scena zaprasza do swojej siedziby przy ul. Reformackiej. Na scenie zobaczyć będzie można ulubionych aktorów teatru (m.in. Macieja Szukałę, Pawła Srokę, Iwonę Błądzińską), a także jego założycielkę i reżyserkę Anetę Adamską–Szukałę. Wieczór zapowiada się pełen wrażeń i dobrej zabawy.
 
W programie powitania Nowego Roku jest tu nie tylko sztuka i szampan. – Do tego poczęstunek oraz liczne atrakcje – obiecują organizatorzy.
 
Udział w wydarzeniu kosztuje 170 zł/osoba. Są jeszcze wolne miejsca. Rezerwacje: tel. 667 714 730.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy