Reklama

Lifestyle

W Parku Sybiraków w Rzeszowie otwarto lodowisko

Alina Bosak
Dodano: 05.12.2022
69583_jazda
Share
Udostępnij
W Rzeszowie otwarto wyczekiwane przez miłośników jazdy na łyżwach lodowisko. To prywatna inicjatywa, ale uczniowie rzeszowskich szkół od poniedziałku do piątku, w godzinach dopołudniowych mogą jeździć za darmo. Po południu i w weekendy standardowa cena biletu  to 18 zł za godzinę.
 
Podobnie jak w ubiegłym roku, otwarto lodowisko w Parku Sybiraków w Rzeszowie. Przedsięwzięcie jest prywatne (właścicielem obiektu jest spółka Alegria, która w poprzednich latach takie lodowisko stawiała na placu eventowym Millenium Hall), ale realizowane w partnerstwie z miastem. To namiastka miejskiego lodowiska, na które rzeszowianie wciąż czekają, od kiedy stare zostało zburzone, a do budowy nowego wciąż robione są przymiarki. Ostatnio informowano, że powstanie ono przy planowanym na Staromieściu aquaparku.

700 metrów na Baranówce

Tymczasem w mieście miłośników jazdy na łyżwach nie brakuje. W mediach społecznościowych już od paru tygodni dopytywali oni o termin otwarcie lodowiska w Parku Sybiraków przy ul. Broniewskiego. W ostatni weekend zostało ono otwarte.
 
Tafla mierzy 700 mkw. 

Lodowisko czynne jest 7 dni w tygodniu od 10:00 do 21:00. Uczniowie rzeszowskich szkół mają wstęp wolny od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-12:00 – ponieważ ilość miejsc na terenie lodowiska jest ograniczona, liczy się kolejność wejść, pierwszeństwo mają grupy szkolne, które wcześniej zarezerwowały miejsce. 

Ceny za jazdę

Po południu oraz w weekendy godzina jazdy kosztuje 18 zł. Za wypożyczenie łyżew trzeba zapłacić 8 zł, a za szatnię – 2 zł.
 
Za 8 zł można również wypożyczyć niedźwiadka dla początkujących łyżwiarzy – 8 zł. Natomiast 2 zsł kosztuje wypożyczenie kasku.
 
Ostrzenie łyżew to cena 20 zł.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy