Reklama

Lifestyle

Święty Mikołaj w Rzeszowie na start Świątecznego Miasteczka

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 28.11.2022
69387_miasto
Share
Udostępnij
W sobotę 3 grudnia w Rzeszowie uroczyście otwarte zostanie Świąteczne miasteczko z bożonarodzeniowym jarmarkiem i karuzelą. Tego dnia Mikołajkowa Parada przejdzie przez rzeszowską starówkę. Rodzice, którzy chcą, by Święty Mikołaj wręczył na scenie dziecku przygotowany przez nich prezent, mogą zgłaszać się do środy 30 listopada! 
 
W najbliższy weekend w Rzeszowie otwarte zostanie Świąteczne Miasteczko. Na rynku staną stragany z rękodziełem i świątecznymi oraz regionalnymi smakołykami. Będą świąteczne dekoracje w sam raz na zrobienie pamiątkowych zdjęć, a także atrakcje dla dzieci. W sobotę na scenie w rynku stanie Święty Mikołaj. 

Mikołajkowa parada

Jego przybycie zapowie Mikołajkowa Parada, która wyruszy spod fontanny multimedialnej, przejdzie ulicami 3 Maja i Kościuszki, docierając na rynek.

Tam brodaty i jego pomocnicy będą rozdawać dzieciom prezenty. Każdy chętny maluch będzie mógł spotkać się ze Świętym Mikołajem, usiąść mu na kolanach i na ucho opowiedzieć o wszystkich swoich najskrytszych marzeniach – zapewniają organizatorzy na stronie Estrady Rzeszowskiej.

Do 30 listopada zgłoszenia 

Rodzic, który chce, aby jego dziecko otrzymało prezent na scenie od Świętego Mikołaja może przesłać zgłoszenie na adres: swiatecznemiasteczko.rz@gmail.com. W temacie należy wpisać: „Mikołaj na Rynku – zgłoszenie”, a w treści zawrzeć imię i nazwisko dziecka oraz numer kontaktowy do rodzica. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 listopada do godziny 9:00. Prezenty, którymi dzieci mają zostać obdarowane, będzie można zostawić w ratuszu (wejście od strony rynku) w dniu 3 grudnia, w godzinach 9.00-12.00. Prezenty powinny być odpowiednio zapakowane i zabezpieczone oraz podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka w widocznym miejscu na kartce formatu A-4.
 
Świąteczne Miasteczko otwarte 3 grudnia br. będzie czynne do 1 stycznia. W programie między innymi Wigilia Miejska, koncerty i warsztaty dla najmłodszych.

 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy