Reklama

Lifestyle

Od pierwszego grudnia Rzeszów ze świątecznymi iluminacjami

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 12.11.2022
68889_swiatlo
Share
Udostępnij
Już na początku grudnia zapanuje w Rzeszowie świąteczna atmosfera – świetlne dekoracje rozbłysną na Rynku i najpopularniejszych ulicach w mieście. W tym roku będą one zdobiły Rzeszów o dwa tygodnie krócej niż w ubiegłych latach.
 
Świetlne dekoracje ozdobią nie tylko Rynek ale także deptaki: ul. 3 Maja, ul. Kościuszki, ul. Grunwaldzką, place i ronda. Będzie oczywiście choinka na ponad 16 metrów wysoka i ozdobiona złotymi i srebrnymi bombkami. Choinkę zwieńczy złota gwiazda o średnicy 1,5 metra. W ubiegłych latach dużą atrakcją Rynku były świetlne elementy przestrzenne jak chociażby autobus. W tym roku najmłodszych przyciągać będzie podświetlana karuzela z siedziskami w formie łabędzi. 

Świąteczny Rzeszów wita przy wjeździe do miasta

Latarnie znajdujące się na ulicach Kościuszki i Mickiewicza ozdobią podświetlane rozety w kolorze złotym, ulicę Grunwaldzką rozświetlać będą złote stroiki z „płonącą świecą”, na ul. 3 Maja dekoracje będą miały kształt ostrokrzewu ozdobionego bombkami. Na tej ostatniej ulicy uwagę przyciągać będzie też wolnostojąca dekoracja w formie świątecznego prezentu. Na skwerze Górskiego, w sąsiedztwie skrzyżowania ulic Słowackiego i Króla Kazimierza pojawią się dwa renifery. Tradycyjnie już wjeżdżających do Rzeszowa od strony Warszawy i Lublina witać będzie świetlny napis „Rzeszów” wzbogacony o akcenty świąteczne – choinki i jelonki. 
 
Montaż ozdób rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek – 14 listopada i potrwa do końca miesiąca. Inauguracja świątecznego oświetlenia zaplanowana jest na 1 grudnia. W tym roku oświetlenie będzie zdobić rzeszowskie ulice, place i mosty o dwa tygodnie krócej niż w latach ubiegłych. Demontaż rozpocznie się już w połowie stycznia. Dzięki temu uda się zaoszczędzić ok. 400 tys. zł. 
 
Stałą już grudniową atrakcją Rzeszowa jest Świąteczne Miasteczko. Na rzeszowskim Rynku pojawi się domek Mikołaja, zaplanowany jest m.in. także jarmark z rękodziełem i świątecznym jadłem, snowtubing, koło młyńskie oraz mnóstwo warsztatów dla najmłodszych, koncertów, wieczorów z DJ-em. Inauguracja Świątecznego Miasteczka zaplanowana jest na 3 grudnia. Tego dnia w Miasteczku pojawi się Św. Mikołaj. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy