Reklama

Lifestyle

“Niepokonani” w Rzeszowie. Gra Sławomir, Golcowie i Joryj Kłoc

Alina Bosak
Dodano: 26.10.2022
68452_golec
Share
Udostępnij
Wybuchowa muzyczna mieszkanka szykuje się na scenie koncertu charytatywnego „Niepokonani”, który 20 listopada odbędzie się w Hali Podpromie w Rzeszowie. Zagrają gwiazdy polskiej sceny Sławomir i Golec uOrkiestra, mistrzowie folk rocka z Ukrainy: Luiku i Joryj Kłoc, a także wielu innych artystów. Wszyscy za darmo, by wesprzeć niepełnosprawne dzieci z Polski oraz ofiary wojny na Ukrainie. 

Koncert charytatywny „Niepokonani – Rzeszów 2022” organizuje Fundacja Promocji Sportu, Zdrowia i Sztuki – Piersi oraz Fundacja Folkowisko. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Rzeszowa, a Honorowym Ambasadorem koncertu jest złoty medalista Olimpijski – Rafał Wilk. Artyści, którzy wystąpią w wydarzeniu, zrzekli się całkowicie honorariów oraz zwrotów kosztów podróży. 
 
Przyjaciele zaproszeni przez zespół Piersi, który jest założycielem fundacji, wystąpią całkowicie bezpłatnie. Na scenie obok gospodarzy wystąpią m.in.: Golec uOrkiestra, Sławomir, Future Folk, Czadoman, Łzy, Doc, May, Emilia Szybiak, Mikołaj Asanov i Zuzia Kapral, a także zespoły z Ukrainy: Luiku i Joryj Kłoc. 

– W tym roku 30 proc. z dochodów koncertu postanowiliśmy przekazać na budowę kliniki protezowej we Lwowie, dlatego też zaprosiliśmy naszych Przyjaciół Artystów z Ukrainy – informują organizatorzy. – Z dotychczas pozyskanych środków na rzecz dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, chcących rozwijać swoje pasje sportowe i artystyczne, zrealizowaliśmy m.in. takie działania jak: zakupy sprzętu sportowego dla klubów i sekcji sportowych, ufundowaliśmy stypendia,  sfinansowaliśmy udział w obozach sportowo-rehabilitacyjnych dla ponad 60 młodych osób,  dokonaliśmy zakupów sprzętu muzycznego dla szkół specjalnych; zorganizowaliśmy liczne warsztaty na których dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami rozwijała swoje pasje i zdolności artystyczne. Na wielu przykładach sportowców i artystów którym pomagamy, chcemy pokazać, że każdy może, że trzeba starać aby stać się niepokonanym!
 
Podczas koncertu wylosowana zostanie nagroda dla kogoś z publiczności – 14-dniowy wyjazd wraz z przelotem do Miami w USA.
 
Bilet w cenie od 69 zł (I pula) do 109 zł (III pula).
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy