Reklama

Lifestyle

Rozebrana stara hala sportowa przy I LO. Nowa za 2 lata

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 19.10.2022
68161_hala
Share
Udostępnij
Przy I Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie zakończyła się rozbiórka starej hali sportowej. Na jej miejscu powstanie nowoczesny obiekt za 12 mln zł. Prace przy fundamentach już się rozpoczęły.
 
Nowa hala powstaje w miejscu starej części sportowej, która ze względu na zły stan techniczny nie nadawała się już do remontu. Wykonawca robót zakończył już rozbiórkę starej hali. Gotowy jest już wykop pod nową płytę fundamentową, aktualnie trwa izolacja gruntu. Na placu budowy są już pręty zbrojeniowe i zaczął się ich montaż. 
 
– Mamy w Rzeszowie uzdolnioną sportowo młodzież, która zasługuje na najlepsze warunki do treningów. Dlatego bardzo mi zależy na tym, aby takich inwestycji w infrastrukturę sportową było jak najwięcej. Hala sportowa przy I LO będzie nowoczesnym obiektem, w którym uczniowie będą mogli rozwijać swoje pasje i dbać o zdrowie – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.   
 
Nowa budynek będzie miał dwa poziomy. Główna część powstanie na parterze, gdzie zaprojektowano boisko wielofunkcyjne, na którym będzie można grać w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i badmintona. Obok boiska powstanie widownia na około 230 miejsc. Na tym samym poziomie powstaną też pokój nauczycieli wychowania fizycznego, gabinet higienistki oraz sale zajęć indywidualnych.  
 
Pozostałe pomieszczenia zostaną wybudowane na poziomie minus jeden. Znajdą się tam: szatnie, siłownia, sanitariaty, sala treningowa i pomieszczenie do przechowywania rowerów.  Nowa hala sportowa zostanie połączona z zabytkowym budynkiem I Liceum Ogólnokształcącego. Dodatkowa klatka schodowa pozwoli na wykonanie łącznika także na poziomie  pierwszego piętra. 
 
Hala sportowa ma być gotowa na nowy rok szkolny 2024/2025.
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy