Reklama

Lifestyle

Korzeniowski do Rzeszowa. Cel: polsko-ukraińska integracja

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 04.10.2022
67678_korzeniowski
Share
Udostępnij
– Sport łączy ludzi – przypomina mistrz olimpijski Robert Korzeniowski i angażuje się w integrację dzieci uchodźczych i dzieci z Polski.  Wywodzący się z Podkarpacia chodziarz  będzie w środę, 5 października, gościł w Rzeszowie na zawody lekkoatletyczne „Korzeniowski CUP – Łączy nas talent”.

Do Polski w minionych miesiącach trafiły tysiące dzieci z Ukrainy. Polskie społeczeństwo, a w szczególności szkoły, stanęły przed olbrzymim wyzwaniem integracji młodzieży z Ukrainy z polskimi dziećmi. Stąd projekt, w który zaangażowało się kilka fundacji m.in. Fundacja Roberta Korzeniowskiego.
 
Zawody, którym patronuje Robert Korzeniowski, odbędą się w hali Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznym w Rzeszowie, a udział weźmie w nich 500 młodych sportowców z całego Podkarpacia. Uczestnikami projektu sportowego są polskie i ukraińskie dzieci w wieku 5-18 lat. Program ma na celu połączyć ze sobą dzieci w sposób, który pozwoli na znalezienie porozumienie, a pomóc w tym mogą  podobne zainteresowania i talenty oraz zaangażowanie dzieci w zajęcia lekkoatletyczne

Patronat Roberta Korzeniowskiego

Zawody „Korzeniowski CUP – Łączy nas talent” poprowadzi wywodzący się z Podkarpacia Robert Korzeniowski – polski lekkoatleta, chodziarz, czterokrotny mistrz olimpijski, trzykrotny mistrz świata i dwukrotny mistrz Europy, były rekordzista świata w chodzie sportowym, najbardziej utytułowany polski sportowiec pod względem zdobytych tytułów mistrza olimpijskiego.
– Wierzę, że sport łączy młodych ludzi, pokonuje bariery językowe i kulturowe. Jest szansą na szybkie połączenie młodych ludzi z obydwu krajów –  mówi Robert Korzeniowski. 
 
Zawody rozpoczną się o godzinie 10.00 i transmitowane będą w mediach społecznościowych TUTU, PSAR oraz kanale YouTube. 

Działania na rzecz integracji

Łączy nas talent – to nie tylko zawody sportowe pod patronatem Roberta Korzeniowskiego, to też zajęcia edukacyjne, językowe i integracyjne, w tym wizyta w Centrum Rozwoju Psychofizycznego TUTU w Rzeszowie. W Centrum TUTU od poniedziałku do piątku organizowane są dwujęzyczne, bezpłatne zajęcia, zabawy, animacje i inne warsztaty dla dzieci z Ukrainy i Polski, które odbywają się pod okiem specjalistów, animatorów i psychologów. 
 
Organizatorem zawodów i całego projektu „Łączy nas talent” jest Fundacja Pomosty przy współpracy z Podkarpackim Stowarzyszeniem Aktywnych Rodzin, Fundacja Roberta Korzeniowskiego, Centrum Rozwoju Psychofizycznego TUTU i Fundacja Wolność i Demokracja. 
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy