Reklama

Lifestyle

Przy Szkole Podstawowej nr 10 powstanie plac zabaw

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 13.08.2022
65825_street
Share
Udostępnij
Jeszcze w tym roku przy Szkole Podstawowej nr 10 powstanie plac zabaw. Na osiedlu Dąbrowskiego staną nowoczesne urządzenia: równoważnia, trampolina, zestaw do Street Workoutu i nie tylko. Inwestycja jest możliwa dzięki mieszkańcom, którzy głosowali na nią w poprzedniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. 
 
Miasto czeka do 26 sierpnia na zgłoszenia od firm, które są chętne wybudować plac zabaw obok SP nr 10 przy ulicy Dominikańskiej. Wykonawca, który przedstawi najkorzystniejszą ofertę, dostarczy i zamontuje elementy małej architektury, wyrówna teren pod budowę, zabezpieczy grunt gumowymi matami. Do tego będzie musiał utwardzić i zagospodarować teren wokół placu i rozbudować istniejącą tam sieć monitoringu.
 
– Na placu zostaną zamontowane zestawy sprawnościowe do Street Workoutu oraz zabawowe jak np. domek ze zjeżdżalniami. Na placu będzie można skorzystać także z urządzeń siłowych, równoważni czy trampoliny. Nie zabraknie też klasycznych huśtawek i bujaków, a całości dopełnią ławki, kosze na śmieci i niezbędne tablice informacyjne – informuje Marcin Piecyk z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.
 
Powierzchnia placu zabaw to ponad 550 m kw. Inwestycja zostanie wykonana dzięki mieszkańcom, którzy wybrali ją w poprzedniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego (kategoria inwestycji do 200 tys. zł.). Plac ma być gotowy jeszcze w tym roku, do trzech miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy