Reklama

Lifestyle

Oddaj zbędny sprzęt i ubrania. Za darmo w paczkomacie

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 07.08.2022
65586_box
Share
Udostępnij
Stare buty, nieużywana marynarka, wcześniejszy model telefonu, książka, która już tylko zbiera kurz lub zapomniane zabawki, którymi nikt nie bawił, a szkoda je wyrzucić? Możesz z tym zrobić porządek i zadbać o środowisko – wszystko dzięki współpracy InPost, CCC i Fundacji Odzyskaj Środowisko. Niepotrzebne rzeczy można do Paczkomatu i bezpłatnie nadać im nową historię! Po nadaniu paczki osoby, które włączą się do akcji, otrzymają SMS-em kod rabatowy do sklepu CCC. Obniża on kwotę do zapłaty za zamówienie o 10 proc. Kodu można użyć w sklepie internetowym CCC. Więcej na www.inpost.pl/ekozwroty.
 
Dzięki wspólnej akcji InPost, CCC i Fundacji Odzyskaj Środowisko możemy nadać sprzęt, obuwie czy zabawki z myślą o ich ponownym użyciu blisko domu. Jak pokazują badania, Paczkomaty to najbardziej ekologiczne i efektywne urządzenia służące do nadawania przesyłek – zwłaszcza jeżeli myślimy o ponownym wykorzystaniu przedmiotów, które na co dzień nie są przez nas używane. Dzięki EKOzwrotom mieszkańcy mogą wspólnie zadbać o przyszłość ich miasta i planety oszczędzając energię potrzebną na pozyskanie nowych surowców i produkcję przedmiotów.
 
– Nadanie nowej historii starym przedmiotom brzmi inspirująco – mówi Anna Heimberger Head of Marketing Communication z InPost. Dlatego obserwując początek projektu i zapotrzebowanie na jego rozszerzenie o nowe kategorie poza elektroniką dajemy mieszkańcom narzędzie, które znają, zachęcając do wykorzystania w trosce o porządek w ich domu, ale przede wszystkim o środowisko. Rzeczy nadane przez Paczkomaty będą podlegały weryfikacji i selekcji,  następnie część z nich trafi ponownie na rynek po odpowiednim przygotowaniu. Część produktów zostanie przekazanych na cele społeczne, o co zadba Fundacja Odzyskaj Środowisko. Przedmioty niespełniające norm i nienadające się do naprawy trafią do profesjonalnych zakładów przetwarzania co umożliwi maksymalny odzysk surowców.

Jak oddać niepotrzebne rzeczy? Instrukcja krok po kroku:
1. Wchodzimy na  www.inpost.pl/ekozwroty
2. Wypełniamy informacje dotyczące paczki (jej wielkość, zawartość itp.)
3. Odbieramy kod, który umieszczamy na paczce
4. Idziemy do dowolnego paczkomatu i umieszczamy w nim przesyłkę.
 
Oddawać można obuwie, odzież, elektronikę, artykuły dziecięce oraz książki. Nie można natomiast dokonać zwrotu takich przedmiotów, jak baterie, źródła światła, odpady chemiczne i medyczne, niekompletny sprzęt.
 
Po nadaniu paczki osoby, które włączą się do akcji, otrzymają SMS-em kod rabatowy do sklepu CCC. Obniża on kwotę do zapłaty za zamówienie o 10 proc. Kodu można użyć w sklepie internetowym CCC. Inicjatorzy akcji liczą na to, że ich przedsięwzięcie ograniczy liczbę niepotrzebnych odpadów oraz da drugie życie zalegającej odzieży, która może przydać się potrzebującym.

 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze

Reklama

Polecane

Reklama

Najpopularniejsze

Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy