Reklama

Lifestyle

Kursy języka polskiego dla Ukraińców. Zapisy do 8 sierpnia

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 02.08.2022
65449_ukraina
Share
Udostępnij
W zajęciach prowadzonych przez lektorki Centrum Języków Obcych Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie bierze obecnie udział około 40 osób. Ze względu na duże zainteresowanie młodzieży dla tej grupy w sierpniu zostanie uruchomiona kolejna grupa, w sierpniu rusza też intensywny kurs dla studentów. 
 
Pod koniec czerwca naukę języka rozpoczęła 14-osobowa grupa studentów z Ukrainy – zajęcia dla nich są  finansowane przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej. Kurs obejmuje 240 godzin. W październiku uczestnicy kursu będą mogli rozpocząć studia we WSIiZ lub innej wybranej polskiej uczelni. Kolejny nabór na kurs języka polskiego w ramach NAWA trwa, zapisy do 8 sierpnia. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w 90 godzinnym kursie w miesiącach sierpień oraz wrzesień i uzyskać stypendium w kwocie 1500 zł.

Kursy języka polskiego dla Ukraińców w Rzeszowie

– Od czerwca do końca lipca trwa kurs dla młodzieży z Ukrainy finansowany przez firmę Deloitte CE BSC w Rzeszowie. W zajęciach bierze obecnie udział 30 nastolatków, a jeszcze w sierpniu ruszą zajęcia dla kolejnej zrekrutowanej grupy. Kursy dla młodzieży odbywają się w ramach prowadzonej przez uczelnię świetlicy „Przyjdź i odpocznij. Nauka, relaks, zabawa” – mówi dr Grażyna Bochenek, rzecznik prasowy WSIiZ w Rzeszowie.
 
Lektorzy WSIiZ prowadzą także zajęcia kurs językowy dla osób bezrobotnych z Ukrainy –organizatorem jest Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie. 
 
Intensywne kursy języka polskiego dla Ukraińców odbywają się we WSIiZ od marca: w kursach oferowanych w ramach świetlicy „Przyjdź i odpocznij. Nauka, relaks, zabawa” w okresie od marca do czerwca 2022 roku wzięło udział około 250 osób. Lektorki Centrum Języków Obcych WSIiZ prowadziły także kurs dla lekarzy z Ukrainy organizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy (Iwona Myśliwiec, Ewelina Jemioło, Anna Antas, Dagmara Czekańska prowadziły zajęcia pro bono). 

Darmowe kursy językowe w Rzeszowie

Wszystkie oferowane przez WSIiZ kursy języka polskiego dla obywateli ukraińskich są bezpłatne. W przypadku kursów organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy szczegółowych informacji można dowiedzieć się w urzędzie pod numerem telefonu 17 25 00 211. Informacje o kursach dla młodzieży są dostępne pod numerem telefonu: 607 897 036. Wnioski można składać mailowo na adres: ua@uitm.edu.eu.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy