Reklama

Lifestyle

Inwentaryzacja drzew w Rzeszowie. Potrwa rok

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 22.07.2022
65238_park
Share
Udostępnij
Ile jest w Rzeszowie drzew? Jakich gatunków? W jakiej są kondycji? Wszystko w ramach inwentaryzacji dendrologicznej drzew, która w mieście rozpocznie się jeszcze w tym roku. 
 
– Na podstawie zebranych podczas inwentaryzacji informacji powstanie elektroniczna baza danych. Będzie ona niezbędna m.in. do oceny stopnia zadrzewienia poszczególnych terenów miejskich, czy przygotowania kolejnych zielonych projektów, które w Rzeszowie będziemy realizować – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Mapa drzew w Rzeszowie

Przetarg na wybór firmy, która zajmie się „Utworzeniem elektronicznej bazy danych terenów Gminy Miasto Rzeszów wraz z wykonaniem inwentaryzacji dendrologicznej” został już ogłoszony. Zwycięzcę powinniśmy poznać jeszcze tegorocznego lata. Inwentaryzacją zostaną objęte m.in. korony oraz pnie drzew, elementy pokrycia, użytkowania i ukształtowanie terenu. Inwentaryzacja zostanie zrealizowana z wykorzystaniem technik teledetekcyjnych oraz prac terenowych. Wykonane zostaną czterokrotne naloty które pozwolą zebrać dane do opracowań – trzykrotnie w tym roku, czwarty nalot odbędzie się na przełomie marca i kwietnia 2023 r., w czasie, gdy drzewa nie mają liści. 
 
W ramach przetargu zostaną wykonane: mapa koron drzew, mapa gatunków drzew, mapa kondycji drzew, ortofotomapy, model 3D mesch, modele pokrycia terenu czy mapy miejskich wysp ciepła. System prezentujący wyniki inwentaryzacji będzie gotowy w listopadzie 2023 r. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy