Reklama

Lifestyle

Młodzi rzeszowianie i prezydent sadzą drzewa w pobliżu Wisłoka

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 19.07.2022
65174_drzewo
Share
Udostępnij
Duże drzewa – lipy szerokolistne i klony pospolite zostały posadzone wzdłuż drogi biegnącej w pobliżu Wisłoka i łączącej al. Kopisto oraz ul. Wierzbową. 
 
– Do tej pory to ja starałem się zapraszać mieszkańców do wspólnego sadzenia drzew, a tym razem to mieszkańcy zaprosili mnie. Cieszę się z tej inicjatywy młodych, energicznych ludzi, którzy do tej akcji zaangażowali także panią prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Energetyk – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, który wziął udział w sadzeniu drzew. 
 
– Drzewa, które sadzimy są pewnego rodzaju symbolem współpracy młodego pokolenia, które posiada dużo pomysłów i tego starszego, bardziej doświadczonego, które wie, jak te pomysły wcielić w życie. Chciałbym podziękować panu prezydentowi, Zarządowi Zieleni Miejskiej i pani prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Energetyk, oraz wszystkim innym, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie – dodaje Szymon Czechowicz, pomysłodawca akcji. We wtorek w pobliżu niedawno wybudowanej drogi, która łączy al. Kopisto z ul. Wierzbową posadzono dziewięć dużych drzew – lip szerokolistnych i klonów pospolitych. 

Ile nowych drzew zasadzono w Rzeszowie

W tym roku w Rzeszowie zaplanowano m.in. nasadzenia ponad 1300 drzew. Blisko 500 z nich to drzewa duże, kilkumetrowe, które zostały posadzone w miejscach, które wskazali mieszkańcy podczas spacerów z prezydentem Konradem Fijołkiem. Tworzone są kolejne parki kieszonkowe – m.in. przy al. Sikorskiego, ul. Kurpiowskiej, na os. Nowe Miasto. Rozpoczęła się też rewitalizacja parku na os. Zalesie – przy ul. Wieniawskiego i kontynuowana będzie budowa nowego parku na os. Kotuli. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy