Reklama

Lifestyle

Kenijczycy i Etiopczycy na trasie Rzeszowskiego Półmaratonu

Jaromir Kwiatkowski
Dodano: 26.02.2014
11151_3463_biegacz
Share
Udostępnij
Ponad 800 biegaczy wyruszy6 kwietnia br. na trasę VII Rzeszowskiego Półmaratonu. Jego start i metę zlokalizowano na terenie Galerii Millenium Hall. O przygotowaniach do imprezy poinformowano podczas dzisiejszej konferencji prasowej w rzeszowskim Ratuszu, w której uczestniczyli Mirosław Wierzbicki i Piotr Kowal z sekcji lekkiej atletyki CWKS Resovia (organizator biegu) oraz sekretarz miasta Marcin Stopa (Urząd Miasta jest – oprócz Galerii Millenium Hall – partnerem imprezy).
 
Przedstawiciele CWKS Resovia podkreślali, że mają nadzieję, iż dopiszą i zawodnicy, i kibice. Już obecnie do biegu głównego zapisanych jest ponad 500 osób, wiadomo więc, że pierwotny 600-osobowy limit zostanie przekroczony i trzeba będzie go zwiększyć najprawdopodobniej do 800 osób.
 
Organizatorzy spodziewają się jednak, że w biegu głównym na trasę wybiegnie jeszcze więcej długodystansowców, zarówno amatorów, jak i zawodowców, z kraju i zagranicy. Walka może być bardzo emocjonująca, tym bardziej, że już zapowiedzieli przyjazd zawodnicy z Kenii i Etiopii, co zawsze jest gwarantem wysokiego poziomu zawodów. Zawodnicy będą musieli dwukrotnie przebiec ponad 10-kilometrową pętlę, biegnącą ulicami: Kopisto, Kilara, Szopena, Targową, Piłsudskiego, Grunwaldzką na Rynek, a dalej 3 Maja, Hetmańską, Powstańców Warszawy, bulwarami nad Wisłokiem,, Kopisto do Millenium Hall. Oprócz biegu głównego odbędą się biegi młodzieżowe dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjum i średnich. Organizatorzy spodziewają się, że w sumie na trasę wybiegnie 1200-1300 biegaczy.
 
Nagrody finansowe w kategorii open otrzyma pierwszych sześciu zawodników (zwycięzca – 4 tys. zł, pozostali dwaj na „pudle”: odpowiednio 3 i 2 tys. zł). Nagrody pieniężne, już znacznie skromniejsze, otrzyma także po trzech najlepszych w każdej kategorii wiekowej. Będą także nagrody dla najlepszego rzeszowianina i rzeszowianki.
 
– Warto też podkreślić, że w ramach opłaty startowej zadbamy o atrakcyjne pakiety startowe, wraz z dobrej jakości koszulkami sportowymi – podkreślił Marcin Stopa.
 
Ambasadorami akcji „Rzeszów biega” będą m.in. słynny trialowiec Krystian Herba, olimpijczycy Maciej Jodko i Matylda Kowal-Szlęzak oraz mistrzyni świata w kick-boxingu Iwona Nieroda. Będą nie tylko propagować tę akcję, ale także wezmą udział w biegu.
 
Na plac eventowy Millenium Hall zaproszeni są nie tylko zawodnicy, ale wszyscy, którzy chcą ich dopingować. – Będzie wiele atrakcji dla młodszych i starszych, po to, żeby zaszczepić ideę czynnego spędzania czasu – zapowiada sekretarz miasta. Ci, którzy nie planują startu w półmaratonie, a chcą w listopadzie przebiec Rzeszowską Dychę – Bieg Niepodległości, będą mogli skorzystać z porad fachowców.
 
Kwietniowy Rzeszowski Półmaraton będzie pierwszą imprezą z tegorocznego cyklu „Rzeszów biega”. W październiku odbędzie się Maraton Rzeszowski, a w listopadzie Rzeszowska Dycha – Bieg Niepodległości. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy