Reklama

Lifestyle

W Rzeszowie nasadzanie dużych drzew. Dębów, klonów i lip

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 26.05.2022
63611_drzewo
Share
Udostępnij
Drzewa są właśnie dostarczane do Rzeszowa i sadzone m.in. przy al. Sikorskiego i Armii Krajowej. W tym roku w mieście przybędzie w sumie ponad 1,3 tys. drzew. 
 
W ramach pierwszego z tegorocznych przetargów na nową zieleń zakupiono 475 drzew i 475 krzewów. Rośliny już przyjeżdżają do Rzeszowa. Zakupione zostały duże drzewa: platany klonolistne, dęby błotne, tulipanowce amerykańskie, lipy, dęby, klony czy graby. Drzewa są już sadzone m.in. w ogrodzie kieszonkowym, który powstaje przy al. Sikorskiego oraz przy al. Armii Krajowej.

Sadzenie drzew i krzewów w Rzeszowie

Inne lokalizacje to m.in. tereny w Parku Niezapominajek przy ul. Wiktora oraz na osiedlach Krakowska Południe i Baranówka. Koszt zakupu drzew i krzewów i ich posadzenie to ponad milion złotych.  

Nasadzenia dużych drzew to efekt ubiegłorocznych spacerów Konrada Fijołka, prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami i przedstawicielami Zarządu Zieleni Miejskiej. Rzeszowianie wskazywali wtedy miejsca, w których ich zdaniem powinny zostać posadzone drzewa. Lokalizacje zostały spisane i obecnie w tych miejscach trwa sadzenie roślinności. Zakończy się ono w pierwszej połowie czerwca. 
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy