Reklama

Lifestyle

Niedziela w Rzeszowie z półmaratonem. Będą objazdy!

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 08.04.2022
62204_45068_biegi
Share
Udostępnij
Ponad tysiąc osób pobiegnie w niedzielę 10 kwietnia, w 15. PKO Półmaratonie Rzeszowskim. Hetmańska i Most Zamkowy będą zamknięte,  a częściowo wyłączone z ruchu al. Cieplińskiego i Piłsudskiego. Z tego też powodu w godz. 8.30 – 12.30  niektóre autobusy miejskie pojadą trasą objazdową.
 
15. PKO Półmaraton Rzeszowski, jedno z ważniejszych wydarzeń sportowych na Podkarpaciu, odbędzie się w niedzielę i towarzyszyć mu będzie 7. PKO Sztafeta Półmaratońska. Trasa będzie prowadzić ulicami miasta oraz Bulwarami nad Wisłokiem. Start i meta zlokalizowane będą na Rynku, a zawodnicy pokonają dystans 21 km. 
 
Bieg rozpocznie się w niedzielę o godz. 9.30. Zawodnicy wystartują z Rynku. Dalej trasa będzie prowadzić przez: ul. Kościuszki, plac Farny, ul. Sokoła, ul. Jana III Sobieskiego, ul. Grunwaldzką, al. Piłsudskiego, al. Cieplińskiego, ul. Zygmuntowską, ul. Jagiellońską, ul. 3 Maja, al. Lubomirskich, ul. Szopena, ul. Hetmańską, ul. Wincentego Pola do Bulwarów nad Wisłokiem. 
 
Następnie Bulwarami uczestnicy pobiegną do Lisiej Góry, gdzie zawrócą i przez Olszynki do ul. Szopena i ul. Słowackiego. Bieg zakończy się na Rynku. Wyznaczoną trasę zawodnicy przebiegną dwukrotnie.
 
– W związku z biegiem wystąpią utrudnienia w ruchu. W całości zostanie zamknięta ul. Hetmańska oraz most Zamkowy od strony ul. Podwisłocze. Pozostałymi ulicami ruch będzie odbywał się wyznaczonymi pasami, oddzielonymi barierkami i taśmami zabezpieczającymi. Na alejach Piłsudskiego i Cieplińskiego zawodnicy pobiegną lewym pasem przeciwnie do kierunku jazdy. Częściowo zamknięty będzie również plac Śreniawitów. Tam ruch będzie odbywał się tylko od u Lisa Kuli do Dąbrowskiego i w przeciwnym kierunku – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.
 
Pierwsze utrudnienia rozpoczną się ok. godz. 3.00 nad ranem, wtedy organizatorzy będą rozkładać na ulicach barierki ochronne. Cała trasa pozostanie zamknięta od 8.00 do13.00. Na poszczególnych odcinkach trasy ruch będzie przywracany stopniowo. Utrudnienia powinny zakończyć się do godz. 14.00 wraz z usunięciem elementów zabezpieczających trasę biegu.  

W związku PKO Półmaratonem Rzeszowskim zmiany w organizacji ruchu wprowadza również Zarząd Transportu Miejskiego. W godz. ok. 8:30 – 12:30 autobusy kursujące ulicą Hetmańską, Szopena, Targową zostaną skierowane trasą objazdową przez ulice W. Pola, Dąbrowskiego, Lisa-Kuli i Cieplińskiego, natomiast autobusy kursujące na odcinku trasy Lisa-Kuli – Kopisto pojadą objazdem alejami Piłsudskiego oraz Rejtana.
 
– PKO Półmaraton Rzeszowski to już swoista marka, która mimo trudnych – w ostatnich latach warunków, stale się rozwija. Zapraszamy do udziału w tym sportowym wydarzeniu całe rodziny, gospodarzy i gości miasta – mówił zapowiadając półmaraton w rzeszowskim Ratuszu Aleksander Puła, dyrektor Makroregionu Korporacyjnego PKO Banku Polskiego w Lublinie. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy