Reklama

Lifestyle

Z hamakami i brzozami ogród na Baranówce w Rzeszowie

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 02.04.2022
61969_park
Share
Udostępnij
Hamaki, leżaki, ławki wśród rabat, na których posadzonych zostanie blisko dwa tysiące roślin kwitnących i traw, do tego 44 brzozy oraz 144 graby, które utworzą żywopłot – tak będzie wyglądał kolejny z tegorocznych ogrodów kieszonkowych w Rzeszowie. Powstanie na osiedlu Baranówka, w rejonie ulic Starzyńskiego i Brydaka, na terenie sportowo-rekreacyjnym, na którym są już boiska i wybudowany w ubiegłym roku pumptrack, czyli tor do jazdy na rowerze.
 
Na terenie ogrodu znajdą się elementy wypoczynkowe, powstaną alejki i przede wszystkim posadzonych zostanie mnóstwo roślin. Będą drzewa i blisko dwa tysiące bylin, a wśród nich m.in. szałwie omszone, jeżówki purpurowe, rozchodniki okazałe, wilczomlecze złociste, trzcinniki ostrokwiatowe, śmiałki darniowe czy ostnice cieniutkie.
 
Przetarg na wybór wykonawcy ogrodu na os. Baranówka już trwa. Inwestycja będzie gotowa latem tego roku. Także latem gotowy ma być ogród przy ul. Kurpiowskiej na os. Pobitno. Zarząd Zieleni Miejskiej przygotowuje kolejne inwestycje, które w tym roku powstaną w Rzeszowie. Wśród nich będzie m.in. minipark przy al. Sikorskiego. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy