Reklama

Lifestyle

Przywitaj Nowy Rok na rzeszowskim Rynku

Anna Olech
Dodano: 28.12.2013
9882_sylwester
Share
Udostępnij
Żegnać stary i witać nowy rok po cichu, bez strzelających korków szampana, po prostu nie wypada. Dlatego ten wieczór obfituje w huczne imprezy, wielkie bale oraz zabawy pod gwiazdami i… z gwiazdami. Największa odbędzie się tradycyjnie na rzeszowskim rynku, a dla publiczności zagra zespół HEY.
 
Tradycja świętowania Sylwestra liczy już ponad tysiąc lat. Jej początek sięga 999 roku, gdy głową Kościoła był papież Sylwester II. Z proroctw Sybilli wynikało, że za sprawą smoka Lewiatana w roku 1000 nastąpi koniec świata. Kiedy sądny dzień minął i okazało się, że proroctwo się nie spełniło, ludzie z radości zaczęli się bawić i hucznie świętować. Była to pierwsze sylwestrowe przyjęcie, na pamiątkę którego co roku organizowano huczne zabawy. Zwyczaj witania nowego roku szampanem jest znacznie młodszy, ponieważ pojawił się dopiero po wojnie, ale doskonale się u nas zakorzenił. A więc, aby tradycji stało się zadość, imieniny Sylwestra obchodzone są bardzo hucznie, z błyskiem fajerwerków i ogólnie panującą radością. 
 
Sylwestrowy wieczór i noc spędzamy bardzo różnie, ale największymi imprezami są te organizowane na głównych placach miejskich. Największa zabawa pod gołym niebem w naszym regionie odbędzie się tradycyjnie w Rzeszowie, a największymi atrakcjami są koncerty największych gwiazd polskiej sceny muzycznej oraz pokaz sztucznych ogni. W tym roku sylwester na rzeszowskim rynku odbędzie się pod hasłem „HEY w Nowy Rok”, a gwiazdą będzie zespół HEY i Kasią Nosowską na czele. Zespół istnieje od 1992 roku i przez 21 lat działalności wydał 10 studyjnych albumów oraz 5 płyt koncertowych, które zyskiwały miano platynowych i złotych krążków. HEY jest jedną z najważniejszych grup polskiej sceny muzycznej, a charakterystyczny głos Kasi Nosowskiej jest nie do podrobienia. Na sylwestrowym koncercie formacja zagra utwory zarówno ze starszych albumów, jak i z najnowszej płyty „Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan”.
 
Program imprezy „HEY w Nowy Rok” w Rzeszowie

godz. 21.00 – rozpoczęcie
godz. 21.15 – koncert zespołu LefleuR
godz. 22.15 – koncert zespołu Neonovi
godz. 23.15 – koncert zespołu HEY, cz. 1.
godz. 23.55 – życzenia prezydenta Rzeszowa
godz. 24.00 – pokaz sztucznych ogni
godz. 00.10 – koncert zespołu HEY cz. 2.
godz. 00.45 – zakończenie imprezy.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy