Reklama

Lifestyle

W Rzeszowie świetlica dla ukraińskich dzieci i ich mam

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 07.03.2022
60808_pomoc
Share
Udostępnij
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie otwiera miejsce przyjazne dla ukraińskich dzieci oraz ich opiekunów. Świetlica rusza we wtorek, 8 marca. Na razie będzie czynna do piątku, 11 marca, od godz. 14.00 do 20.00. Władze uczelni zapewniają, że w kolejnych dniach będą chciały zajęcia kontynuować. W planach są warsztaty robotyki i pokaz capoeiry. Uczelnia zaprasza do współpracy wszystkich instruktorów, animatorów i ludzi kultury, którzy prowadzonymi przez siebie zajęciami chcieliby pomóc przebywającym w Rzeszowie ukraińskim uchodźcom.
 
– Chwila uśmiechu i zabawy dla dzieci, a dla ich Mam i Opiekunów – trochę spokoju i odpoczynku. To chcemy zaoferować uchodźcom z Ukrainy, którzy po dramatycznych przeżyciach w swoim kraju i  trudnej podróży przez granicę są już bezpieczni w naszym mieście. Wszystkich chętnych zapraszamy do bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni Klubu Akademickiego IQ, gdzie ciekawe zajęcia i opiekę znajdą dzieci i młodzież, a dorośli będą mogli spokojnie usiąść i napić się kawy. Nasze zaproszenie brzmi: „Przyjdź i odpocznij” – mówi Grażyna Bochenek, rzecznik prasowy WSIiZ w Rzeszowie. – Na razie świetlicę zorganizowaliśmy do piątku, ale jesteśmy gotowi pomagać, tak długo, jak długo będzie potrzeba. Najbliższe dni pokażą, jak wiele osób i dzieci potrzebuje takiego wsparcia.

Dla dzieci będą lekcje języka polskiego, którego poprzez zabawę uczyć będą  lektorzy z Centrum Języków Obcych WSIiZ, a także pokazy kinowe na dużym ekranie. Warsztaty musicalowe poprowadzą instruktorzy i młodzież z Akademii Aktorskiej „Artysta”, a zajęcia muzyczne i plastyczne animatorzy ze Szkoły Szpitalnej Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Będą też gry planszowe, bilard, puzzle albo piłkarzyki.
 
Gdy dzieci i młodzież będą zaangażowane w zajęcia, ich mamy i opiekunowie będą mogli odpocząć. Przy kawie i herbacie porozmawiać albo skorzystać ze stanowisk komputerowych z wi-fi, żeby załatwiać pilne sprawy. 
 
Będą też dyżury psychologów z Akademickiego Centrum Psychoterapii i Rozwoju WSIiZ oraz porady prawne, których będą udzielać adwokaci z Okręgowej Izby Adwokackiej w Rzeszowie.
 
 
Fot. Materiały prasowe WSIiZ
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy