Reklama

Lifestyle

Rusza Ursa Maior Hall w Uhercach Mineralnych

Anna Olech
Dodano: 04.12.2013
9422_ursa
Share
Udostępnij
Bluesowe koncerty z widokiem na Bieszczadzką Wytwórnię Piwa. Tak swoją działalność zainauguruje w najbliższą sobotę, 7 grudnia, Ursa Maior Hall w Uhercach Mineralnych. Specjalnie na tę okazję uwarzone zostało piwo, którego będzie można spróbować.
 
Ursa Maior Hall to trzypoziomowa sala koncertowo-wystawienniczo-konferencyjna w budynku Ursa Maior w Uhercach Mineralnych 122A. To wyjątkowe miejsce, ponieważ przez wielkie przeszklenie można obserwować codzienną pracę browaru. Sala jest wyposażona w najnowszy wielofunkcyjny i wielostrefowy sprzęt audio, co pozwala na organizację koncertów, projekcji filmowych i aranżację wielu stref dźwiękowych, które stwarzają wrażenie otoczenia dźwiękami.
 
Impreza inaugurująca działalność Ursa Maior Hall to nie lada gratka dla miłośników bluesa i piwa. Oficjalnie drzwi zostaną otwarte o godzinie 17.00, a 18.00 wystąpi znany i ceniony lokalny bluesman Arek Zawiliński, a o godz. 19.00 absolutna gwiazda wieczoru – szkocki zespół bluesowo-rockowy King King, zdobywca prestiżowego tytułu Best Band na British Blues Awards 2012 i 2013. Dzień później, w niedzielę, odbędzie się drugi koncert, w tych samych godzinach i w takim samym składzie.

Ursa Maior Hall powstało jako część Domu Wielkiej Niedźwiedzicy, stworzonego przez Agnieszkę Łopatę, czyli Agę Piwowarkę, zwyciężczynię wielu konkursów piwa domowego i zdobywczynię tytułu najlepszego piwowara domowego roku 2012, Andrzeja Czecha oraz trzeciego wspólnika przedsięwzięcia – Janusza Demkowicza z „Zagrody Magija”, który dba o to, by było to miejsce artystycznych i kulturalnych zdarzeń.
 
Ursa Maior powstało z połączenia talentów tej trójki: fenomenalnych zdolności Agnieszki w warzeniu piwa, artystycznych ambicji i talentów Janusza Demkowicza oraz fascynacji Andrzeja Czecha ekologią i odnawialnymi źródłami energii. Czegoś takiego w Bieszczadach jeszcze nie było. Twórcy Domu chcą, by było to ciekawe miejsce, do którego ludzie będą chcieli przyjechać, by zobaczyć, jak produkuje się piwo, ale też spędzić czas na dobrym koncercie, kupić rękodzielnicze, wartościowe produkty lokalne. Absolutnie zero kiczu, a to sto procent autentyczności. 
 
Poza Ursa Maior Hall w ramach Centrum Ursa Maior w Uhercach Mineralnych działa również sklep firmowy pod marką Esencja Karpat. Oprócz piwa warzonego w budynku prowadzi sprzedaż miodu i innych wyrobów pszczelarskich, wyroby drewniane, pamiątkarskie. Przy projektowaniu i wykończeniach budynku współpracowano z lokalnymi artystami, zastosowano nowoczesne rozwiązania oszczędzające energię oraz innowacyjny wystrój wnętrz.   

Więcej informacji oraz sprzedaż biletów w sklepie Esencja Karpat w budynku Ursa Maior w Uhercach Mineralnych i na stronie www.sklep.ursamaior.pl oraz profilu na Facebooku www.facebook.com/CentrumUrsaMaior
 

Na naszym profilu na FB www.facebook.com/biznesistyl możecie zgarnąć 5 biletów. Sprawdźcie szczegóły!
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy