Reklama

Lifestyle

Rzeszowska fontanna multimedialna do remontu

Alina Bosak
Dodano: 15.02.2022
60008_46684_woda
Share
Udostępnij
Rzeszowski magistrat ogłosił przetarg na remont fontanny multimedialnej. – Trzeba wymienić m.in. pompy, sterowniki, lampy i kable – wyliczają urzędnicy i zapewniają, że remont zdąży się przed Świętem Paniagi, 3 maja. Właśnie wtedy zaplanowano pierwszy od dwóch lat pokaz.
 
Pokazy fontanny multimedialnej przy al. Lubomirskich to jedna z nielicznych, a zatem i najbardziej obleganych atrakcji Rzeszowa. Zimą fontanna jest nieczynna, ale wiosną i latem, wyświetlane na wodnym ekranie projekcje co roku oglądają tysiące widzów. W czasach pandemii te jednak się nie odbywały. – Jeśli pokazy mają powrócić w tym sezonie, fontanna musi przejść remont – informuje Urząd Miasta Rzeszowa, który w lutym ogłosił przetarg na jej remont.
 
Powstała w 2013 roku atrakcja to tak naprawdę zespół fontann, na który składa się kilka elementów: fontanny-kwiaty, fontanna mokra oraz najważniejsza – multimedialna fontanna sucha, której pokazy przyciągają rzeszowian i turystów. 
 
W ciągu ostatnich dwóch lat sobotnie, wieczorne pokazy specjalne nie były organizowane. – Spowodowane było to pandemią COVID – 19 i ograniczeniami dotyczącymi organizacji wydarzeń z udziałem publiczności – tłumaczy długą przerwę w pokazach magistrat.
 
Aby fontannę można było uruchomić, muszą zostać wymienione zużyte już element, np. pompy atrakcji, które umożliwiają tworzenie dynamicznych efektów wodnych, sterowniki, lampki, kable. Naprawiany będzie także m.in. system laserowy oraz projektor. Urzędnicy chcą przeznaczyć na ten cel do 50 tys. zł. Termin składania ofert mija w piątek, 18 lutego.

– Prace remontowe mają zakończyć się w połowie kwietnia. Pierwszy specjalny pokaz rzeszowskiej fontanny multimedialnej jest planowany w Święto Paniagi, które odbędzie się 3 maja – zapowiada Artur Gernard z kancelarii prezydenta Rzeszowa.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy