Reklama

Lifestyle

W Rzeszowie powstała pierwsza galeria obrazów 3D

Artykuł Partnera
Dodano: 06.11.2013
8684_3dgaleria_004
Share
Udostępnij
5 niezwykłych obrazów m.in. tygrysa, dinozaura i motyli przygotowanych w specjalnej technice 3D można już oglądać w CH Plaza Rzeszów. Jest to kolejna taka atrakcja po Krośnie, gdzie kilka miesięcy temu również powstało malowidło 3D.
 
Galeria obrazów 3D w CH Plaza powstawała przez 7 dni. Stworzyli ją Mateusz i Radek z warszawskiej grupy artystycznej Good Looking Studio. Jak mówią artyści, dotychczas głównie tworzone były tzw. graffiti 3D malowane np. na chodniku. – To, co powstało w Rzeszowie, jest inne, daje możliwość fajnej interakcji oglądającego z malowidłem na ścianie. Wystarczy, że zrobimy sobie na tle obrazu zdjęcie pod odpowiednim kątem. I już widać zamierzony efekt – tłumaczą Mateusz i Radek.
 
Na galerię obrazów 3D w CH Plaza Rzeszów składa się 5 murali przedstawiających m.in. tygrysa, dinozaura i motyle. Wszystkie obrazy na początku sprawiają wrażenie zwykłych malowideł ściennych.
 
– Ludzie widząc te obrazy myślą, że ktoś po prostu wyjechał poza linię. Wystarczy jednak odpowiednio ustawić osobę przy obrazie i zrobić jej zdjęcie, a zobaczymy, że Tygrys kładzie łapę na naszym ramieniu, a motyle latają nad naszą głową – opowiada Michał Zych, manager ds. marketingu CH Plaza Rzeszów. Dodaje, że galeria obrazów 3D ma być nową atrakcją dla mieszkańców Rzeszowa. 
 
Technika wykorzystana podczas prac nad galerią 3D w CH Plaza Rzeszów znana jest już od dawna, jako anamorfoza, czyli przekształcenie. Jest to celowa deformacja obrazu, która może pokazać obraz niezdeformowany poprzez np. odbicie w zwierciadle wypukłym lub jeśli spojrzy się na płótno malarskie pod odpowiednim kątem. W malarstwie europejskim Anamorfozy wykorzystywane były bardzo często. Najsłynniejszym przykładem jest trupia czaszka, zastosowana przez niemieckiego malarza Hansa Holbeina w obrazie z 1533 r. pt. „Ambasadorowie”.
 
– Prace nad pięcioma muralami zostały już zakończone. Teraz zachęcamy mieszkańców Rzeszowa do szukania pomysłowych ustawień i robienia sobie zdjęć, na których widoczny będzie efekt 3D. Zdjęcia w miarę możliwości będziemy publikować na naszym profilu na Facebooku – mówi Michał Zych. 

Obrazy 3D można oglądać bezpłatnie, codziennie w godzinach otwarcia CH Plaza Rzeszów od 10:00 do 20:00. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy