Reklama

Lifestyle

Zabawki dla kota, którymi pupil pobawi się sam

materiał partnera
Dodano: 10.12.2021
58416_piotr-musiol-yyaj89drv9k-unsplash-resizer-750q75
Share
Udostępnij
Nasz kot potrzebuje dużej dawki aktywności fizycznej. Warto poświęcić mu zatem trochę czasu każdego dnia i rozruszać go wędką z piórkiem lub innym gadżetem. Kiedy jesteśmy w szkole lub w pracy dobrze jest natomiast sięgnąć po zabawki dla kota, którymi może bawić się sam. Co warto wybrać? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.
Interaktywne zabawki dla kota
Zabawki dla kota do samodzielnego użytku mogą być wszelkie, interaktywne pluszaki. Takie gadżety trzeba po prostu włączyć, a potem można podziwiać kocie ewolucje. Zabawka wydaje z reguły dźwięki, ma wibracje albo porusza się po pomieszczeniu. W kocie włącza się natomiast instynkt łowcy. Nasz futrzak będzie biegał po całym mieszkaniu, podrzucał zabawkę, czaił się na nią, a po zakończonym „polowaniu” z pewnością podrzuci nam ją jako trofeum. Oczywiście takie zabawki dla kota są w pełni bezpieczne dla naszego pupila. Bateria lub inne źródło zasilania jest ukryte wewnątrz zabawki i zwierzak nie jest w stanie jej wyjąć i uszkodzić. Gadżety nie zawierają też ostrych elementów lub takich, które mogłyby zranić naszego pupila. Pluszaki są miękkie i nie zaszkodzi im oberwanie uszu lub innej części ciała.
Zabawki dla kota z kocimiętką
Popularnymi zabawkami dla kota są też te z dodatkiem kocimiętki. Suszona roślina znajdująca się w środku danego gadżetu wydziela zapach przyjemny dla kota. Relaksuje go i uspokaja, a jednocześnie daje wiele radości. Koty uwielbiają więc przytulać się do takich zabawek, gryźć je, podrzucać i wykonywać z nimi inne ewolucje. Zabawki dla kota z kocimiętką można po prostu rozłożyć w różnych częściach mieszkania, a kot pod naszą nieobecność będzie je tropił i znajdował. Oczywiście kocimiętka ma to do siebie, że z czasem wietrzeje. Warto zatem wyposażyć się dodatkowo w spray z kocimiętką. Raz na jakiś czas wystarczy spryskać zabawki dla kota, by znów tak samo cieszyły naszego pupila.
Zabawki zmuszające kota do myślenia
Na rynku dostępne są też zabawki dla kota, zmuszające pupila do myślenia. To wszelkie tory przeszkód albo pudełka, w których ukryte są kolorowe piłeczki i inne zabawki. Kot musi pomyśleć w jaki sposób wyciągnąć z nich ukryty gadżet. Najczęściej zrobi to przez odpowiednie wsunięcie łapy. Oczywiście nie każdy kot czerpie radość z takich gadżetów. Warto jednak pokazać swojemu pupilowi, że to fantastyczna zabawa. Wysokiej jakości zabawki dla kota można kupić w specjalistycznych sklepach zoologicznych. Polecamy je nie tylko w wersji stacjonarnej, ale również internetowej, w tym chociażby sklep Dolina-noteci.pl.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy