Reklama

Lifestyle

Krystyna Mazurówna w spocie o Rzeszowie

Aneta Gieroń
Dodano: 02.09.2013
6930_Krystyna-Mazurowna
Share
Udostępnij
Krystyna Mazurówna, znana i kontrowersyjna tancerka baletowa oraz choreografka wystąpiła w spocie filmowym – „Mazurówna – dwie strony medalu” zrealizowanym w Rzeszowie i przez młodego rzeszowianina, Arkadiusza Doriana Moczuka, studenta Warszawskiej Szkoły Filmowej. Zabawną, kilkuminutową opowieść, w której można zobaczyć m.in. lotnisko w Jasionce, kadry z Rzeszowa oraz jedną z rzeszowskich restauracji można już oglądać na YouTubie. Oficjalna premiera spotu, na której Krystyna Mazurówna już potwierdziła swoją obecność, zaplanowana jest na początek października w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.
 
Krystyna Mazurówna, znakomita polska tancerka, od wielu lat związana z Paryżem, po latach znów częściej gości w Polsce. Zaczęło się od jej obecności w programie „Got to Dance. Tylko taniec”, w którym oceniała taneczne występy uczestników Polsatowskiego show, a skończyło się systematycznymi wizytami Mazurówny w różnych miastach w Polsce. Od 2012 roku tancerka czuje się też mocno związana z Rzeszowem, do którego po raz pierwszy przyjechała na XV Jubileuszowy Zjazdu Krystyn „Imieniny Krystyny u rodziny” EUROKRYSTYNY 2012 i do którego systematycznie powraca. Na Podkarpaciu była już z córką Ernestine, pianistką, która dała w regionie cztery koncerty, a sama Mazurówna promowała  tutaj też swoją książkę „Burzliwe życie tancerki”. Jesienią 2013 roku znów zawita do Rzeszowa przy okazji promocji swojej drugiej książki „Moje noce z mężczyznami”.
 
Kiedy więc młody student Warszawskiej Szkoły Filmowej pochodzący z Rzeszowa zaproponował jej udział w spocie filmowy, pokazującym jej obecność w Rzeszowie, Mazurówna natychmiast się zgodziła. Tancerka i młody filmowiec wspólnie napisali scenariusz i opowiedzieli zabawną, trzyminutową historię o gwieździe, która ląduje w Rzeszowie, tu spotyka się z zachwyconymi nią fanami, by w finale filmu ujawnić swoją prawdziwą twarz, czasem tak samo zmęczoną i smutną, jak twarz każdego z nas.
 
– Spot powstał w ramach moich zadań domowych w Warszawskiej Szkole Filmowej – tłumaczy Arkadiusz Dorian Moczuk. – Początkowo miała to być opowieść o starszej kobiecie, ale w ostatecznej wersji, kobietę dojrzałą, przy tym gwiazdę, której życie ma dwie strony medalu, zgodziła się zagrać Krystyna Mazurówna. Tancerka wszystkich nas zaskoczyła niezwykłym poczuciem humoru i ogromnym dystansem do siebie samej i tego, co robi.
 
Spot nagrywany był na lotnisku w Jasionce, na rzeszowskim Rynku, w restauracji „Ceska Hospoda” oraz w prywatnym domu. Oprócz Krystyny Mazurówny widać na nim członkinie Stowarzyszenia Krystyn Podkarpackich, studentów, lokalnych fotoreporterów i mieszkańców Rzeszowa.
 
Film wyprodukowany przez Arkadiusza Doriana Moczuka nie miałby szans realizacji, gdyby nie ogromne poczucie humoru Krystyny Mazurówny, jej przywiązanie do Rzeszowa i Podkarpacia, gdzie lubi powracać i gdzie zgodziła się wystąpić w filmowej reklamówce oraz gdyby nie Agencja Reklamowa „Bogoczewicz”, która udostępniła sprzęt filmowy.
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy