Reklama

Lifestyle

II otwarte mistrzostwa PODKARPACKIEJ OKRĘGOWEJ IZBY INŻYNIERÓW BUDOWNICTWA – MARSZ NA ORIENTACJĘ

patronat medialny
Dodano: 25.08.2021
55774_238112619_2032489993556263_3514519906354318196_n-resizer-750
Share
Udostępnij
W malowniczo położonej  i gęsto zalesionej miejscowości  Muczne, w samym sercu Bieszczad, 21 sierpnia br. odbyły się II Otwarte Mistrzostwa PDK OIIB „Marsz na orientację" w 4 kategoriach: okręgowe  izby inżynierów budownictwa, firmy  budowlane i sponsorzy, OPEN, i rodzinna.

Mistrzostwa zaszczycili swoją obecnością min.: Krzysztof Sopel – Dyrektor Wydziału Infrastruktury Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, Beata Sitnik – z-ca Dyrektora Wydziału Inwestycji miasta Rzeszowa,  Ewa Tkacz – Nadleśniczy Nadleśnictwa Stuposiany.
 

Przyjechali również przewodniczący okręgowych izb inżynierów budownictwa: Kujawsko-Pomorskiej  OIIB – Renata Staszak, Lubelskiej OIIB – Joanna Gieroba, Lubuskiej OIIB – Ewa Bosy, Dolnośląskiej OIIB – Janusz Szczepański. Mazowieckiej OIIB – Roman Lulis, Świętokrzyskiej OIIB – Stefan Szałkowski,

Polską Izbę Inżynierów Budownictwa reprezentował z-ca sekretarza Krajowej  Rady PIIB – Tomasz Piotrowski, a Małopolską OIIB – Małgorzata Mierczak – członek Rady i Krzysztof Mierczak – delegat na zjazdy  krajowe.

Swoje załogi wystawiły również uczelnie techniczne Podkarpacia – Katedra Konstrukcji Budowlanych Politechniki Rzeszowskiej, Katedra Mechaniki Konstrukcji Politechniki Rzeszowskiej,  Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie.

Mistrzostwa objęte zostały honorowym patronatem: Prezydenta Miasta Rzeszowa, Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Gminy Lutowiska, PZDW Rzeszów, Prezesa Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

Patronat medialny  sprawowali: TVP3 Rzeszów, Nowiny, Nowiny24.pl, Poradnik Budowlany, Biznes i Styl.

Organizatorem zawodów była firma Harpersoft.

 
O godz 10.30 na starcie stanęły: dwuosobowe załogi z 9 OIIB, 38 załóg wystawionych przez firmy budowlane i sponsorów, 17 załóg w kategorii OPEN i 9 załóg rodzinnych.

W sumie na trasę wyszło 158 zawodników, w tym 12 dzieci. Pomimo czyhających w lesie wilków i niedźwiedzi wszyscy zawodnicy dotarli do mety.

Pogoda dopisała – od rana świeciło słońce a lekki wietrzyk pozwalał schłodzić  emocje.

W oczekiwaniu na powrót zawodników można było skorzystać z licznych atrakcji: tyrolka, strzelnica z łuku, strzelnica ASG, wystawa bieszczadzkiej flory i fauny.

Dla najmłodszych – zjeżdżalnia, układanie balonów i malowanie twarzy.

Wszyscy chętni mieli możliwość zapoznać się z zasadami udzielania I pomocy.

Do pobliskiej zagrody żubrów oraz do Tarasu Bóbr Europejski kursował bus. Niektórzy szczęśliwcy mogli spotkać żubra idącego poboczem drogi.

Można było się również wybrać na wycieczkę przebiegającą w pobliżu ścieżką edukacyjną, szlakiem na Bukowe Berdo, do Plenerowego Muzeum Wypału Węgla Drzewnego w Lutowiskach, do leśniczówki Brenzberg   lub wejść na wieżę widokową w Jeleniowatym.

Wielbiciele "Watahy" mogli zobaczyć miejsca, gdzie kręcony był serial np. chatę Rebrowa.

O godz 16.30 ogłoszono wyniki:
 

W kategorii – Okręgowe Izby Inżynierów Budownictwa 
I miejsce – załoga Podkarpackiej OIIB – Anna Łoboda i Zdzisław Pisarek
II miejsce ex aequo dwie załogi Mazowieckiej OIIB – Dominika i Piotr Dmochowscy oraz Ewelina i Michał Boros
III miejsce – załoga Małopolskiej OIIB – Małgorzata i Krzysztof Mierczak

W kategorii – Firmy budowlane i sponsorzy
I miejsce- Piotr Kutniewski, Malwina Ziomka – MPWIK
II miejsce- Szczepan Niemiec, Piotr Kawaliło – MPEC Rzeszów
III miejsce – Grzegorz Danicki, Marcin Danicki – SB Complex

W kategorii – OPEN
I miejsce – Marcin Kaniuczak, Ewa Krzysztoń
II miejsce – Wojciech Kalandyk, Andrzej Czachor
III miejsce -Krzysztof Winiarski, Zygmunt Szpak,

W kategorii – rodzinna
I miejsce – Agnieszka i Mariusz Piotrowscy
II miejsce – Monika, Sebastian, Michał, Szymon Wąsik
III miejsce – Damian Ciurkot, Krzysztof Konieczko, Łukasz Błażejowski.

Nagrody wręczyli – Grzegorz Dubik  przewodniczący Rady PDK OIIB i Liliana Serafin sekretarz Rady PDK OIIB.

Po uroczystości wręczenia nagród na wszystkich czekał grill a potem była jeszcze sztafeta piwna inżynierów, w której rywalizowały również panie.

Ostatnim punktem programu była zabawa taneczna z zespołem muzycznym, która trwała do  późnych godzin nocnych.

Już dzisiaj zapraszamy na przyszłoroczny Marsz na orientację. Atrakcji nie zabraknie.

Mistrzostwa mogły się odbyć dzięki sponsorom- MPWiK Rzeszów, Greinplast Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Modernizacyjne ""ELTECHMA"" Sp. z o.o,  Elektromontaż  Rzeszów S.A, Inżynieria Rzeszów S. A.,  AJ PROFIBUD Sp. z o.o. Sp. K., BUDIMEX S.A., WOLF TECHNOPROJEKT Sp. z o.o. Sp. K.,  VISBUD-Projekt Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Budowlane STALMOST Sp. z o.o., TECE SP. z o.o.,  ANTEX II Sp. z o.o., MPEC w Rzeszowie Sp. z o.o., PBI Infrastruktura S.A., DOMRES Sp. z o.o., PROMOST CONSULTING Sp. z o.o. Sp. K., BESTA Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o.,  SŁAWEX – Laboratorium Drogowe,  STRABAG Sp. z o.o., ELRES Sp. z o.o., SB Complex Sp. z o.o. Sp.K., FEBA Sp. z o.o., KARPAT – BUD Sp. z o.o.,  BDS Instal Sp. z o.o. Sp. K., Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe S. A.
 

Opracowała: Liliana Serafin
Foto.: Jerzy Polanowski, biuro PDK OIIB
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy