Reklama

Lifestyle

W środę w Rzeszowie 78. Tour de Pologne. Gdzie utrudnienia?

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 10.08.2021
55494_2
Share
Udostępnij
W środę stolica Podkarpacia powita zawodników jednego z największych wyścigów kolarskich na świecie – Tour de Pologne. Światowa czołówka kolarzy właśnie na ulicach Rzeszowa rozegra ostatni odcinek trzeciego etapu i wywalczy miejsce na mecie. Peleton wjedzie Utrudnień w jeździe i zablokowanych ulic kierowcy mogą się spodziewać po godz. 18. – wtedy od ul. Rocha wjedzie kolarski peleton. 
 
78. edycja wyścigu kolarskiego Tour de Pologne, która odbywa się w dniach 9 do 15 sierpnia 2021 na liczącej 1140 kilometrów trasie składającej się z 7 etapów i biegnącej z Lublina do Krakowa. Impreza kategorii 2.UWT należy do cyklu UCI World Tour 2021.
 
Trzeci etap 78. Tour de Pologne wiedzie od Sanoka do Rzeszowa. Peleton tego jednego z największych wyścigów kolarskich na świecie wystartuje w Sanoku (godz.13.00 start honorowy) i w Zahutyniu (start ostry – 13.10). Po przejechaniu przez Ustrzyki Dolne (14.18), okolice Hotelu Arłamów (15.03), Kalwarię Pacławską (15.48), Kańczugę (17.27), Łańcut (17.51), Albigową (17.57), Malawę (18.08) wjedzie do Rzeszowa (ul. Św. Rocha) o godz. 18.17.  Dalej kolarze pojadą ulicami: Niemierskiego, Niepodległości, Kopisto. Po przejechaniu przez ostatniego kolarza skrzyżowania Kopisto z ul. Podwisłocze (ok. g.18.22) ruch zostanie otwarty.
 
Kolejne ulice czyli  most Zamkowy, plac  Śreniawitów, Lisa Kuli, Cieplińskiego, ponownie Lisa Kuli, plac Śreniawitów, Hetmańska, Powstańców Warszawy, Podwisłocze, Kopisto, ponownie most Zamkowy, Lisa Kuli i Cieplińskiego tworzą pętlę finiszową etapu. Metę, zlokalizowaną na al. Cieplińskiego kolarze powinni osiągnąć o. godz. 18.33.
 
Wspomniana trasa pętli po Rzeszowie będzie zamknięta od godz. 14.20 do 18.40. Warto dodać, że trasa tej pętli obejmuje bardzo obciążoną ruchem tranzytowym al. Powstańców Warszawy na odcinku od ul. Hetmańskiej do ul. Podwisłocze. Ruch na tym odcinku nie będzie wstrzymany ani na moment lecz tylko ograniczony. Dla potrzeb kolarzy będą wydzielone dwa pasy ruchu od strony Stadionu Miejskiego, natomiast dwoma pozostałymi (od strony zalewu) będzie się odbywał ruch w dwóch kierunkach – po jednym pasie w każdą stronę.
 
Najdłużej, bo w godzinach 6.30 – 21.00 będą całkowicie wyłączone z ruchu al. Cieplińskiego i Lisa Kuli  ze względu na  montaż, a następnie demontaż elementów scenografii linii mety. W ograniczonym czasie będzie się tylko odbywał ruch autobusów mieskich.
 
Podane wyżej godziny przejazdów są orientacyjne i zakładają szybkość peletonu – 42 km/h. Gdyby za względów pogodowych lub innych tempo było wolniejsze, to czasy ulegną korekcie.

Firma Lang Team – główny organizator wyścigu, wspólnie z Urzędem Miasta Rzeszowa oraz władzami samorządowymi innych miejscowości przez które będzie przebiegać trasa etapu z Sanoka do Rzeszowa będą zabezpieczać trasę wyścigu z pomocą Policji, wspieranej przez druhów z OSP, żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i wolontariuszy. Dla bezpieczeństwa własnego oraz innych należy przestrzegać ich poleceń.

 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze

Reklama

Polecane

Reklama

Najpopularniejsze

Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy