Reklama

Lifestyle

Pumptracki dla rowerzystów. Na Baranówce i Bulwarach

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 03.05.2021
53558_rower
Share
Udostępnij
Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie, na terenie rekreacyjnym przy ul. Starzyńskiego – obok powstałego w ubiegłym roku boiska – planuje budowę pierwszego ogólnodostępnego toru rowerowego pumptrack. W maju przetarg na projekt i wykonanie inwestycji. 
 
Tor o długości około 90 metrów będzie się składał z garbów, tak zwanych „hopek” i profilowanych zakrętów, pozwalających na różnorodne ewolucje dla rowerzystów w każdym wieku. Obiekt będzie wyposażony w elementy małej architektury tj. ławki, stojaki rowerowe i kosze  na śmieci.

Inwestycja, realizowana w formule zaprojektuj i wybuduj, jest zadaniem, które wybrali mieszkańcy w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2021. W budżecie zarezerwowano na ten cel 200 tys. złotych.  
 
Nie będzie to jedyny pumptrack w Rzeszowie. Drugi powstanie na bulwarach, niedaleko Stadionu Miejskiego. Jest już w opracowaniu dokumentacja projektowa, ale że pumptrack będzie się znajdował na terenach zalewowych, konieczne jest pozwolenie wodno-prawne. To wydłuży procedury i inwestycja ruszy później niż budowa pumptracka przy ul. Starzyńskiego.
 
Pumptrack na bulwarach ma powstać na 2 tys. metrów kwadratowych i ma się składać z dwóch torów z przeszkodami – jeden będzie dla dorosłych, drugi dla dzieci. Inwestycja również jest realizowana w ramach RBO i ma kosztować milion złotych. Przetarg na realizację będzie ogłaszany po opracowaniu dokumentacji projektowej.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy